مدرسه تلویزیونی ایران با حضور معاون سیما و برخی مدیران رسانه ملی، امروز همزمان با بازگشایی مدارس افتتاح شد.

در این مراسم شاه آبادی و کاظمی سرپرست آموزش پرورش ،  پشت نیمکت‌ها نشستند. شاه آبادی معاون سیما گفت:چند دقیقه‌ای پشت نیمکت‌ها نشستیم و به حال و هوای دوران دانش آموزی خودمان برگشتیم.

وی ادامه داد: با شیوع کرونا رسانه ملی بدون پیش نیاز‌های لازم، اما با عزم جدی و قوی مدرسه تلویزیونی را آغاز کرد. بالاترین دستاورد مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است که از برترین معلم‌ها در آموزش استفاده می‌کند. همچنین همدلی دو نهاد آموزش و پرورش و رسانه ملی یک تجربه ارزشمند بود.

افتتاح مدرسه تلویزیونی ایران برای سومین سال پیاپی

معاون سیما گفت: در افتتاحیه مدرسه تلویزیونی از دانش آموز ایذه‌ای یاد می‌کنم که برای دهه هشتادی‌ها الگو شد و امروز دهه هشتادی‌ها راه قهرمانان را ادامه می‌دهند. تقارن هفته دفاع مقدس را با سال تحصیلی مبارک می‌دادیم. چهار شبکه آموزش، امید، آموزش و قرآن دست به دست دادند تا خاطره ۱۹ هزار کلاس را در سال تحصیلی جدید دوباره در سال تحصیلی جدید تکرار کنیم.

احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش هم در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: مدرسه تلویزیونی ایران برای سومین بار روی آنتن می‌رود. مدرسه تلویزیونی در دو سال گذشته با شبکه چهار، آموزش، قرآن و بخشی هم در رادیو تجربه کسب کرد. امسال با اضافه شدن شبکه امید، خود را مهیای یک سال آموزشی دیگر خواهیم کرد.

وی افزود: شبکه آموزش طبق روال سال گذشته در محورِ مدرسه تلویزیونی قرار دارد؛ شبکه چهار علوم انسانی و دروس تخصصی ریاضی، شبکه امید آموزش دروس عمومی رشته‌های ریاضی و تجربی در مقطع متوسطه دوم مثل فارسی، عربی، زبان و معارف را در دستور کار خود دارد و ساعت پخش‌هایمان هم مثل سال گذشته است.

او عنوان کرد: اگر هم مدارس باز شوند، با توجه به اینکه رویکرد مدرسه تلویزیونی، مستقل و مکمل است، کار خودش را ادامه خواهد داد. با راه‌اندازی اپلیکیشنی به نام «هفت» قرار است دانش آموزان از معلم‌ها سوال بپرسند و تعامل داشته باشند.