به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از وی تری، گوگل همچنین مدعی شده که هر دو شرکت تلاش دارند قیمت تلفن های همراه مجهز به ویندوز فون را به طور مصنوعی بالا ببرند.

گوگل در همین زمینه شکایتی را بر علیه این دو شرکت تقدیم کمیسیون اروپا نموده و تصریح کرده که مایکروسافت و نوکیا با توطئه مشترک از حق اختراعات ثبت شده خود بر علیه دیگر رقبا بهره گرفته و اجازه استفاده از آنها را به دیگران نمی دهند تا در نهایت هزینه تمام شده طراحی تلفن همراه افزایش یابد.

یکی از سخنگویان شرکت گوگل در این مورد گفته است: این دو شرکت باید مسئولیت رفتار خود را بر عهده بگیرند و ما امیدواریم شکایت ما موجب شود تا دیگران هم به عملکرد این دو شرکت به خوبی توجه کنند. گوگل معتقد است مایکروسافت و نوکیا با شرکت های دیگری مانند شرکت کانادایی Mosaid Technologies توافق هایی منعقد کرده اند تا بی سروصدا مانع استفاده از حق اختراعات ثبت شده خود توسط دیگر شرکت های رقیب شوند.

از این طریق این دو شرکت به طور قانونی برای رقبای خود محدودیت ایجاد می کنند و نمی گذارند آنها از فناوری های پیشرفته در گوشی های ساخت خود استفاده کنند. گفتنی است هر دو شرکت ادعاهای گوگل را رد کرده و به طور مقابل این شرکت را به انحصارطلبی تجاری متهم کرده اند.