به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی ، محمد خزاعی با بیان اینکه سالن‌های سینما‌ها از مهم‌ترین مراکز تفریحی و فرهنگی خانواده هستند، گفت: در پی درخواست سینماداران و بررسی آسیب‌های ناشی از کرونا در جلسه‌ای که شب گذشته با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بررسی مشکلات حوزه سینماداری داشتیم، موافقت شد تا به سینما‌هایی که فعالیت مستمر دارند کمک شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی هفته‌های اخیر، سالن‌های سینما از رونق خوبی برخوردار شدند و استقبال خوبی از سوی مردم و خانواده‌ها صورت گرفته است. این تصمیم هم در جهت تشویق بیشتر و رونق سالن‌های سینما و کمک به سالن‌های کم توان گرفته شده که مشروط به استمرار فعالیت آن‌ها است.

حمایت وزارت ارشاد از سینماها

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه فعالیت این مراکز نیاز است مستمر و بی وقفه باشد اضافه کرد: مدیران سینما‌ها از استقبال مردم از فیلم‌ها راضی هستند و این اتفاق پویشی را در جامعه رقم زده است؛ از همکاران سینمایی می‌خواهیم که به فعالیت خود همراه با اجرای پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهند و از زحماتشان سپاسگزاریم.

به گفته وی، برخی سینما‌ها به دلیل درآمد پایین و ناتوانی توانایی در تامین هزینه‌ها و ... با مشکلاتی مواجه هستند که این کمک اندک برای آن‌ها پیش بینی شده است.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: سینما‌ها به عنوان سرگرمی فرهنگی مهم خانواده‌ها باید در جذب مخاطب تلاش کنند. سعی کنیم نمایش فیلم‌ها در سینما‌ها متنوع باشد و مخاطب بر اساس علاقمندی‌های خود فیلم‌ها را انتخاب کند. برنامه ریزی کنیم تا پاسخگوی همه سلایق و علایق مخاطبان باشیم.

خزاعی ادامه داد: باید تلاش کنیم حضور خانواده‌ها در سالن‌های سینما مستمر و پررنگ‌تر از قبل شود.