نرگس کاهانی مدیر تولید مجموعه "فردا رو ما می‌سازیم" گفت: مجموعه کتاب (فردا رو ما می‌سازیم) برای رده سنی کودک و با موضوع رنگ آمیزی و با درونمایه معرفی قهرمانان و دانشمندان انقلابی به کودکان و ایجاد انگیزه رشد و پیشرفت در نسل جدید تهیه شده است و این مجموعه شامل چهار جلد کتاب‌  به‌نام؛ "موشک من"، "به جای موشک کاغذی"، "الو مامان من این بالام" و "من هم ربات می‌سازم" است.

 وی گفت: از آنجا که ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در زندگی آحاد مردم از اهداف خانه همبازی است بر آن شدیم با توجه به خصلت‌های ۹گانه در سخنان رهبری این مجموعه را تولید کنیم که با همه فراز و فرود‌ها و طرد شدن از طرف جمعی از نویسندگان باتجربه و مخالفت برخی با ورود این عرصه‌ها به ادبیات کودک، نویسندگان جوان انجمن ادبی خانه همبازی را پای کار آوردیم و این غیر ممکن را با خودباوری ممکن کردیم.

مدیر تولید مجموعه "فردا رو ما می‌سازیم" گفت: مجموعه به پیشرفت‌های ایران در زمینه‌های صنعت موشک سازی، پهپاد، ربات و ماهواره پرداختیم تا کودک را با این دستاورد‌ها آشنا کنیم. امید است قدمی برداریم که گذشته مفیدی برای آیندگان رقم بزنیم.

اصغری نکاح عضو هیئت علمی دانشکده روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد نیز گفت: اهمیت داستان در رویاپروری برای کودک مناسب‌ترین مکان برای کاشت بذری برای آینده، ذهن کودک است؛ باید از ابتدای کودکی به رویا‌های کودک جهت داد. روزگاری که داستان‌های تخیلی سفر به زیر دریا‌ها و رویای پرواز نوشته می‌شد کسی تصور نمی‌کرد این تخیلات به واقعیت بپیوندد، اما سال‌ها بعد این اتفاق افتاد چرا که داستان‌ها به رویا‌ها و اهداف کودکان جهت داد. 

رونمایی  از مجموعه «فردا رو ما می‌سازیم»

وی گفت: علم و ایمان دو بال رسیدن به سعادت است. باید عالم به علوم شویم و ایمان به مسیر خود داشته باشیم.  اصغری نکاح همچنین به لزوم معرفی قهرمان‌های واقعی اگر از ظرفیت هویت سازی حاج قاسم و شهدای دیگرمان استفاده نکنیم بی شک به خود، خانواده، ملت و جهان و آخرتمان خیانت کردیم.

 فاضل کارشناس کتاب کودک گفت: همچنان که در قرآن خداوند قصاص و انتقام را مایه زندگی پ تقوا برای خردمندان و متقین برشمرده پس باید در کنار یادبود‌ها و بزرگداشت‌ها برای سردار سلیمانی به چگونگی گرفتن انتقام خون ایشان هم بپردازیم؛ که یکی از مصادیق این انتقام اخراج آمریکا از منطقه است.

وی گفت: هر کس که دغدغه ایستادن پای کار حاج قاسم را دارد باید برای پیشرفت‌های ایران تلاش کنند چنان که رهبری فرمودند حضور آمریکا در منطقه به سبب قدرت علمی، نظامی و تسلیحاتی، اقتصادی و خاصیت تفرقه افکنی بین ملت‌ها میباشد که باید در تمام این جهات قدرت مقابله با وی را بدست آوریم و این مهم با خودباوری میسر خواهد شد.

این کارشناس کتاب کودک گفت: هر قهرمان قله و آرمانی دارد، سیر زندگی و ادامه راهی. برتری قهرمان‌های واقعی نسبت به قهرمان‌های ساختگی وجود سیر زندگی و مسیر قهرمان شدن آنهاست که می‌تواند الگوی کاملی برای رشد و پیشرفت فرزندان باشد. پس برای رسیدن به قله آرمانی شهدا باید در مسیر پیشرفت‌های همه جانبه قدم گذاشت و با خودباوری راه سردار سلیمانی از بهترین شب برای رونمایی از این مجموعه سالگرد شهادت سردار بود مجموعه‌ای که گویا روایت فتح کودک است و آوینی‌های عرصه کودک برای به ثمر نشستن آن تلاش بسیار کردند.