به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، مراسم بزرگداشت آقاقاسمی در تاريخ ۲۲ خرداد ماه از ساعت ۱۷ در سالن خیام فرهنگسرای امید با حضور جمعی از هنرمندان برگزار خواهد شد.این هنرمند در آثار خود موضوعات مرتبط با طبیعت و نقش‌های اساطیری را با نگاهی به داستان‌های شاهنامه برگزیده است.

همزمان با برگزاری این مراسم نیز نمایشگاه آثار هنری او در فرهنگسرای امید افتتاح می‌شود.مرتضی آقا قاسمی در سال ۱۳۲۳ در قم متولد شد و اولین اثر نقاشی پشت شیشه را در سال ۱۳۳۸ خلق کرد که مضمون آن حضرت فاطمه زهرا(س) بود. او با هنرمندان نقاشی پشت شیشه همچون نعمت اله فراهانی، امیر حدادی، حسین همدانی، بیوک احمری، عبداله رحیمی و قربانعلی قربانی همراه بوده است.بر اساس این گزارش، برگزاری نشست کتاب، جامعه، فوتبال در باشگاه کتاب تهران با حضور عادل فردوسی پور در تاریخ ۲۴ خرداد در فرهنگسرای ارسباران و نشست صمیمی با رضا امیرخانی در قرار گفتگوی آ - رمان در تاریخ ۲۳ خرداد در فرهنگسرای قبا از جمله برنامه‌های ادبی مراکز فرهنگی هنری پایتخت در هفته جاری است.

همچنین نشست تخصصی در حوزه نورپردازی در معماری در تاریخ ۲۴ خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این هفته نمایش «نقلی و شیرین» ویژه کودکان آغاز می‌شود و تا ۱۰ تیر در فرهنگسرای ملل اجرا خواهد شد. همچنین نمایشگاه آثار دکوراتیو تا پایان خرداد در فرهنگسرای قبا و نمایشگاه خوشنویسی عروس خطوط تا پایان خرداد در فرهنگسرای اشراق از جمله برنامه‌های نمایشگاهی هفته جاری است.نمایش و نقد فیلم «اکباتان» در باشگاه فیلم تهران در تاریخ ۲۱ خرداد در فرهنگسرای ارسباران، کارگاه بررسی آثار فیلمسازان بزرگ جهان در تاریخ ۲۲ خرداد در فرهنگسرای قبا، نمایش و نقد و بررسی فیلم «هوگو» در پاتوق باشگاه ۷ در تاریخ ۲۴ خرداد در فرهنگسرای قبا، نمایش فیلم «روزهای زندگی» تا ۲۷ خرداد در فرهنگسرای اشراق و نمایش فیلم «آخرین سرقت» تا ۲۶ خرداد در فرهنگسرای گلستان از جمله برنامه‌ها و نشست‌های سینمایی این هفته در تهران است.

علاقه مندان می‌توانند جهت دریافت فهرست کامل برنامه‌ها به پایگاه اینترنتیwww. farhangsara. ir مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات ویژه برنامه‌های هفته جاری و نشانی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.