به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا ،اين روش كه براكي تراپي ۴D نام دارد، به اندازه جراحي معمول كارآمد اما ارزانتر است. اين بدين معناست كه با اجراي اين روش مردان مبتلا به اين نوع سرطان بدون تحمل مشكلاتي چون ناتواني جنسي درمان ميشوند.

درمان جدید نسخه پیشرفته‌تر براکی‌تراپی بوده که برای بیش از یک دهه به طور موفقیت‌آمیز مورد استفاده پزشکان بوده است.

این نسخه در مراحل اولیه سرطان پروستات به عنوان جایگزینی برای پرتودرمانی یا جراحی معمول به کار می‌رود. در این درمان " دانه‌های رادیواکتیو» با هدف نابودی تومور از درون در غده پروستات کاشته می‌شوند. این تشعشع هدفمند به معنای استفاده از دوزهای بالاتر در مقایسه با پرتودرمانی معمول است و به مثانه و بافت‌های اطراف آسیب نمی‌رساند.

در این روش جراحان از اسکن دو دقیقه‌ای برای رسیدن به پنج اندازه‌گیری کلیدی از پروستات بیمار استفاده می‌کنند. این اندازه‌ها وارده برنامه رایانه می‌شود که از اطلاعات صدها عمل قبلی برای به دست آوردن تعداد دانه‌های رادیو اکتیو مورد نیاز و مکان جایگیری آن‌ها بهره می‌برد. به طور معمول تا تعداد ۱۲۰ دانه(هر یک به اندازه یک دانه برنج) درون پروستات قرار می‌گیرند.

روش جدید همچنین نسبت به جراحی پروستات معمول که ممکن است بیمار را روزها و هفته‌ها در بیمارستان نگه دارد، دارای عوارض جانبی کمتری است.

جراحی پروستات بیش از ۸۰ درصد مردان را از لحاظ جنسی ناتوان می‌کند. براکی‌تراپی به طور معمول سه ساعت به طول می‌انجامد و این در حالیست که در نسخه جدید درمان، نیم ساعت زمان لازم است و بیماران همان روز مرخص شده و در عرض ۴۸ ساعت می‌توانند به محل کار خود بروند.

تحقیقات نشان داده است در این روش درمانی، ۸۳ درصد مردان تحت عمل، توانایی جنسی‌شان حفظ شده است.

با استفاده از اين تكنيك همچنين كمتر از يك نفر در هر ۱۰۰ بيمار از مشكلات مثانه پس از عمل رنج ميبرد و بيمار نيازي به استفاده از كاتتر ندارد.