«آمازون» یکی از ثروتمندترین شرکت‌های جهان در حوزه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کند و مدتی‌است سراغ حوزه فیلم و سریال هم آمده، اما با روشی تازه. «واکس ماکینا» یک سریال انیمیشنی ویژه مخاطب بزرگسال است که با سر و شکل انیمه‌های معروف ژاپنی عرضه شده. اما ماهیتاً داستان و پرداختی هالیوودی دارد. شما فرض کنید ترکیبی از سریال شاهکار «گیم آو ترونز»، سری فیلم‌های محبوب «ارباب حلقه‌ها» با انیمه موفق «حمله به تایتان» چه معجون جالبی می‌شود. خب «واکس ماکینا» همان چیزی است که از دل این ترکیب جالب به‌دست می‌آید، حماسی، خشن، جذاب، گاهی پیچیده، با لحظه‌های کمدی و... در این مطلب به معرفی این پویانمایی که یکی از موفق‌ترین‌های سال اخیر بوده می‌پردازیم. 

سرزمینی جادویی و قهرمانانی بامزه

داستان سریال در یک زمان نامشخص و یک سرزمین جادویی می‌گذرد. حضور یک هیولای شیطانی مرموز باعث ترس و وحشت همه مردم شده. قهرمانان شهر در مبارزه با هیولا شکست می‌خورند. گوشه‌ای از شهر یک گروه کم‌تجربه و بی‌دقت وجود دارد که از پس ماموریت‌های مهم برنمی‌آید و حسابی بی‌پول شده، گروهی به نام «واکس ماکینا». این گروه با دیدن اعلامیه شورای حکومت درباره تعیین جایزه برای شکست هیولا، تصمیم می‌گیرد به جنگ هیولا برود. اما ذهن هیولا با یکی از اعضای انجمن سلطنتی هماهنگ است و شکست دادنش کار یک گروه بی‌تجربه نیست... 

«واکس ماکینا» محصولی بزرگسالانه از آمازون به سبک انیمه‌های ژاپنی

ترکیب جادویی و باحال گروه

این گروه یک ترکیب متنوع از انواع شخصیت‌ها و مهارت‌هاست. یک غول آبی که قوی است اما اهل خرابکاری. یک هفت‌تیرکش خوش‌تیپ که خودش را از گروه جدا می‌کند، یک موجود جالب که می‌تواند حیوانات و گیاهان را کنترل کند، یک خواهر و برادر دوقلو که نیمه انسان و نیمه پری (اِلف) هستند. یک درمانگر کوتوله. یک خواننده بامزه که در مبارزه هم تبحر دارد. ترکیب جالب گروه، موقعیتی متناقض ایجاد می‌کند از شخصیت‌هایی جالب و گاهی سردرگم که باید در یک ماموریت مهم، هویتی تازه پیدا کنند و به‌جای جنگ برای پول، قهرمانان شهر برابر نیروهای شیطانی باشند. سریال مثل گروه اصلی شخصیت‌هایش ترکیبی است از مبارزه، خشونت، هیجان، خون‌ریزی، کمدی و البته گاهی رودست‌های داستانی به مخاطب. داستان «واکس ماکینا» برای حفظ مخاطب یک لحظه را هم از دست نمی‌دهد و مدام در تکاپو برای حفظ ریتم و جذابیت است.