مدیران و مسئولان فرهنگی و هنرمندانی، چون مجید مجیدی ، بابک کریمی، هادی حجازی فر ، یکتا ناصر، عبدالرضا اکبری، فاطمه گودرزی ، بهرام و بهمن ارک، بهرام عظیمی، محمد کارت ، مریم بحرالعلومی، بابک کریمی، محمدرضا مصباح، امید و ایمان شمس، جواد عزتی، مادر شهید عباس سراب‌نژاد، هومن بهمنش، هوتن شکیبا، حسن خجسته، امیر بنان و حبیب والی نژاد از جمله مهمانان حاضر در مراسم بودند.

در ابتدای مراسم کلیپ یادبود مرحوم نادر طالب زاده برای حضار نمایش داده شد.

در بخش بعدی مراسم کلیپی برای بزرگداشت فاطمه گودرزی نمایش داده شد و از او به دلیل سال‌ها فعالیت در حوزه سینما و تلویزیون تقدیر به عمل آمد.

فاطمه گودرزی گفت: ما سیاه نمایی در فیلم‌ها نداریم، ولی چهره شهرمان سیاه است و امیدوارم شرایط اقتصاد مردم بهتر شود و موقعیت بهتری بوجود بیاید. چون مردم شایسته‌تر از این هستند که چنین شرایطی برایشان پیش بیاید. 

در بخش بعدی عبدالعی طاهر داور بین المللی از عراق، مجید اکبرشاهی، محمدرضا اسلاملو، احسان کاوه را روی سن دعوت شدند. 

همچنین در بخش بین الملل از سوی هیأت داوران بخش بین‌الملل جشنواره متشکل از خانم «میلیاوشا آیتوگانوا» از کشور روسیه، «مصطفی سرور فاروقی» از کشور بنگلادش، «عبدالعلیم مناهی» از کشور عراق و «محمدرضا اسلاملو» و «احسان کاوه» از ایران نامزد‌های این بخش به شرح زیر است:
• در بخش مسابقه فیلم‌های پویانمایی
۱) «دنیای دومینویی» از کشور فرانسه
۲) «خالی از چهره انسانی» از کشور اتریش
۳) «هرنان، پسری در کوهستان» از کشور شیلی
۴) «کلاغ» از کشور ایران
۵) «آیدی» از کشور ایران

جایزه این بخش به دنیای دومینویی از فرانسه اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند داستانی
۱) «آواز‌های غمگین» رفتگر از کشور برزیل
۲) «پرواز در تاریکی» از کشور پاکستان
۳) «به دنبال رویاها» از کشور روسیه
۴) «گرگ تنها» از کشور آرژانتین
۵) «وضعیت اورژانسی» از کشور ایران

دیپلم افتخار به به صفر علی دانش اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی در این بخش به خاویر بلترامیتو برای فیلم «گرگ تنها» از کشور آرژانتین اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی
۱) «بازار» از کشور هند
۲) «دوستان زیرزمینی» از کشور کلمبیا
۳) «خورشید» از کشور ایران

دیپلم افتخار به پردیپ گورب برای فیلم بازار از کشور هند اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و نشان زرین و جایزه نقدی در این بخش به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های مستند کوتاه و نیمه‌بلند

۱) «فاصله‌ها، آرزو‌ها و عمر» از کشور ترکیه
۲) «به سوی وطن» از کشور اندونزی
۳) «اگر نزاعی نباشد» از کشور امریکا
۴) «چای تازه‌دم» از کشور ترکیه
۵) «ماجرای سال آخر» از کشور ایران

دیپلم افتخار به جرد کاتاسین برای فیلم اگر نزاعی نباشد از کشور امریکا اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و نشان زرین و جایزه نقدی در این بخش به اسماعیل فهمی لوبیس برای فیلم به سوی وطن از کشور اندونزی اهدا شد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در خط پایان

در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند
از میان سه نامزد دریافت جایزه
۱) «کودوکوشی» از کشور ترکیه
۲) «ماریان» از کشور ایران
۳) «ایساتیس» از کشور ایران

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به انصار آلتای برای مستند بلند «کودوشی» از کشور ترکیه اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم با موضوع شهراز میان نامزد‌های این بخش
۱) «بازار» از هند
۲) «خورشید» از ایران
۳) «ایساتیس» از ایران

تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا دهقان برای فیلم ایساتیس اهدا شد.

در بخش پویانمایی بهرام عظیمی و اسلامی روی سن آمدند و جوایز را به برگزیدگان اهدا کردند.

در بخش بهترین جان بخشی پویانمایی
۱- امیر کاظمی، حسام‌الدین مخبر و مونا عبداله‌شاهی برای جان بخشی پویانمایی «آتش سرخ»
۲- اهورا شهبازی برای جان بخشی پویانمایی «کلاغ»
۳- یاسین حقیقی برای جان بخشی پویانمایی «آی‌دی»
۴- حمید محمدی برای جان بخشی پویانمایی «گذشته»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به امیر کاظمی، حسام‌الدین مخبر و مونا عبداله‌شاهی برای جان بخشی پویانمایی «آتش سرخ» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی
۱- «کلاغ» ساخته اهورا شهبازی
۲- «بزرگترین ماجرای گلی» ساخته الیکا مهران‌پور
۳- «آتش سرخ» ساخته مونا عبدالله‌شاهی

دیپلم افتخار، نشان زرین و جایزه نقدی به اهورا شهبازی برای «کلاغ» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کننده
۱ «بزرگترین ماجرای گلی» الیکا مهران پور
۲- «نقطه» محمد زارع
۳- «کلاغ» اهورا شهبازی
۴- «دیوار چهارم» محبوبه کلایی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخارو جایزه نقدی به الیکا مهران پور برای پویانمایی «بزرگترین ماجرای گلی» اهدا شد.

دیپلم افتخار ویژه هیأت داوران برای متن یا ایده به زهرا رضوی برای پویانمایی نقطه ساخته محمد زارع اهدا شد.

در بخش بعدی کلیپی از عبدالرضا اکبری، بازیگر سینما و تلویزیون نمایش داده شد و از وی به پاس سال‌ها فعالیت در حوزه سینما، تئاتر و تلویزیون تقدیر شد.

عبدالرضا اکبری گفت: اگر صاحبان اصلی این جشنواره‌ها یعنی سینماگران بازیگران و اهالی سینما نباشند دچار نقص شده ایم. دلم برای تمام بزرگان این عرصه تنگ است.

سلیم غفوری، اسفندیار شهیدی و مجید شیخ انصاری و سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی روی سن آمدند تا جایزه بخش فیلم‌های کوتاه داستانی اهدا کنند.

در بخش فیلم‌های داستانی کوتاه و نیمه‌بلند

و در بخش بهترین فیلمنامه از میان نامزد‌های دریافت جایزه،
۱- مریم اسمی‌خانی وحید حسن‌زاده برای فیلمنامه «وضعیت اورژانسی»
۲- رعنا واعظی و عذرا خوان‌خواجه برای فیلمنامه «بشقاب»
۳- رضا نجاتی برای فیلمنامه «ارفاق»
۴- شروینه دیدنده و مهرپویا خوانساریان برای فیلمنامه «لبر-کروموزوم ۱۷»
۵- حسن حبیب‌زاده و نازنین چیت‌ساز برای فیلمنامه «پرتاب ناگهانی یک فیل»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به رعنا واعظی و عذرا خوان خواجه برای فیلمنامه «بشقاب» اهدا شد.

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری، دیپام افتخار و جایزه نقدی به شروینه دیدنده، کارگردان فیلم «لبرکروموزوم ۱۷» برای استفاده درست از عدسی در بیان مضمون مورد نظر اهدا شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم شهر

در بخش بهترین کارگردانی
از میان نامزد‌های دریافت جایزه:
۱- رعنا واعظی برای فیلم «بشقاب»
۲- محمد رحمتی برای فیلم «بی‌ریختی»
۳- مریم اسمی‌خانی برای فیلم «وضعیت اورژانسی»
۴- خانم شروینه دیدنده برای فیلم «لبرکروموزوم ۱۷»
۵- رضا نجاتی برای فیلم «ارفاق»
۶- خانم نازنین چیت‌ساز برای فیلم «پرتاب ناگهانی یک فیل»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به مریم اسمی‌خانی برای فیلم «وضعیت اورژانسی» اهدا
شد.

در بخش بهترین فیلم
۱- علی سلیمانی برای فیلم «بشقاب»
۲- سمانه بهزادپور برای فیلم «بی‌ریختی»
۳- وحید حسن‌زاده برای «وضعیت اورژانسی»
۴- خانم شروینه دیدنده برای فیلم «لبر-کروموزوم۱۷»
۵- رضا نجاتی برای «ارفاق»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به وحید حسن‌زاده برای «وضعیت اورژانسی» محصول انجمن سینمای جوانان اهدا شد.

در بخش بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی نازنین چیت ساز برای پرتاب ناگهانی یک فیلم اهدا شد.

در بخش مستند
و در بخش بهترین تحقیق و پژوهش از میان نامزد‌های این بخش
۱- علیرضا قاسم‌خان برای تحقیق و پژوهش فیلم «تکیه دولت»
۲- رضا پردل برای تحقیق و پژوهش فیلم «نان بی‌جان»
۳- فرزاد پناه‌نژاد برای تحقیق و پژوهش فیلم «شهر موشها»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به رضا پردل برای تحقیق و پژوهش فیلم «نان بی‌جان» اهدا شد.

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری از میان نامزدها
۱- مهدی آزادی برای تصویر برداری در مستند «ایساتیس»
۲- لیلا فولادوند و محمدحسین نظری برای فیلم «شهر زنده»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی برای ثبت تصاویر جذاب از محیط زیست شهر تهران به لیلا فولادوند و محمدحسین نظری برای فیلم «شهر زنده» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه‌بلند از میان نامزدها
۱- مهدی جبین‌شناس برای کارگردانی مستند «ماجرای سال آخر»
۲- هادی معصوم‌دوست برای کارگردانی مستند «روزی که رفت»
۳- ایمان مصطفایی برای کارگردانی مستند «فیدوس»
۴- مجتبی محمودی برای کارگردانی مستند «بی‌جا»
۵- مهدی قربانپور برای کارگردانی مستند «روز‌های ناتمام»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی جبین‌شناس برای کارگردانی مستند «ماجرای سال آخر» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی مستند بلند از میان نامزد‌های دریافت جایزه
۱- امیر مهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی که به دنیا آمد»
۲- مهدی زمانپور کیاسری برای کارگردانی مستند «مرگ پشت دیوار‌های سبز»
۳- محسن جهانی و هاشم مسعودی برای کارگردانی فیلم مستند «آنجا سپیده‌دم»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیر مهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی که به دنیا آمد» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی مستند بلند از میان نامزد‌های دریافت جایزه
۱- امیر مهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی که به دنیا آمد»
۲- مهدی زمانپور کیاسری برای کارگردانی مستند «مرگ پشت دیوار‌های سبز»
۳- محسن جهانی و هاشم مسعودی برای کارگردانی فیلم مستند «آنجا سپیده‌دم»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیر مهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی که به دنیا آمد» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم برای تهیه‌کننده از میان نامزد‌های دریافت جایزه،
۱- امیرمهدی حکیمی و حجت بامروت برای تهیه‌کنندگی فیلم «مهدی که به دنیا آمد»
۲- مهدی زمانپور کیاسری برای تهیه‌کنندگی فیلم «مرگ پشت دیوار‌های سبز»
۳- لیلا فولادوند برای تهیه‌کنندگی فیلم «شهر زنده»
۴- هادی معصوم‌دوست برای فیلم «روزی که رفت»
۵- حسام اسلامی برای تهیه‌کنندگی فیلم «ماجرای سال آخر»
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیرمهدی حکیمی و شاهد مجزی و حجت بامروت برای تهیه‌کنندگی فیلم «مهدی که به دنیا آمد» اهدا شد.

۱- علیرضا قاسم‌خان برای فیلم «تکیه دولت»
۲- لیلا فولادوند برای فیلم «شهر زنده»
۳- لیلا همتی برای فیلم «بچه شمرون»
۴- نیما مهدیان برای فیلم «آن مرد با اتوبوس آمد»
۵- فرید پناه‌نژاد برای فیلم «شهر موشها»
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا قاسم‌خان برای فیلم «تکیه دولت» اهدا شد.

در بخش بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری
۱- علیرضا قاسم‌خان برای فیلم «تکیه دولت»
۲- لیلا فولادوند برای فیلم «شهر زنده»
۳- لیلا همتی برای فیلم «بچه شمرون»
۴- نیما مهدیان برای فیلم «آن مرد با اتوبوس آمد»
۵- فرید پناه‌نژاد برای فیلم «شهر موشها»
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا قاسم‌خان برای فیلم «تکیه دولت» اهدا شد.

بعد از آن کلیپی درباره امیرمسعود استاد حسین، دکتر مهدی وریجی که بزرگداشت ان‌ها را در مراسم بود، نمایش داده شد.

در بخش بزرگداشت، همسر شهید وریجی و همسر علی سلیمانی روی سن آمدند و از آن‌ها تقدیر شد.

همچنین امیرمسعود استاد حسین نیز روی سن فراخوانده شد و از او برای فعالیت در حوزه خدمات شهری تقدیر شد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران برای سخنرانی روی سن آمد

او گفت: خوشحالم که بعد از دو سال تعطیلی این جشنواره را برگزار می‌کنیم و امیدواریم این دستگاه‌های هنری امکانات خوبی را برای تحول در شهرمان فراهم کند. برای تغییر، داشتن عنصر انسانی توانا و داشتن برنامه و مسیر تحقق برای تغییر و عزم و اراده در کنار امکاناتی است که نیاز است.

به گفته زاکانی، اگر امروز شهری دارید که از بر هم انباشتگی مشکلات آن در رنجید و شهروندی دارید که از این فشار‌ها در مشکلات بسر می‌برد و مدیریت شهری دارید که در افق خدماتی ارائه خدمت میکند، باید به سمتی برویم که شهر را از ابعاد مختلف دارای پیشرفت چشمگیر کند.

او گفت: امیدوارم به کمک نخبگان بتوانیم زمینه‌ای فراهم شود که با مشارکت متن جامعه مشکلات شهری را پشت سر بگذاریم و به سمت قله حرکت کنیم. ما در حوزه‌های مختلف شهر نقاط ضعف و قوت زیادی داریم، نیازمندیم با جامعه گفتگو کنیم. در هر حوزه‌ای اگر بخواهیم مشارکت را جلب کنیم حتما باید تعبیر درستی از آن جامعه داشته باشیم و طوری باشد که هر کس نقش خود را پیدا کند.

شهردار تهران می گوید: امروز تهران به جز هویت کلانشهر بودن هویت ثانویه دیگری ندارد؛ و در این کالبد هنر معماری ایرانی اسلامی پیدا کنید. مجموعه شهر مملو از دانشگاه‌های بزرگ کشور است و هزاران استاد و دانشجو در این شهر زندگی می‌کنند، اما شهرمان هویت فناورانه دارد و خالقان فناوری آنگونه نیستند که بتوان این شهر را از طریق انان شناخت.آنچه میتواند به این شهر هویت در حوزه هنر بدهد مورد توجه نیست. در تمام سطوح با بهره مندی از بازار هنر میتوان فرهنگسازی کرد و تغییر ایجاد کرد.

محسن برمهانی، معاون سیما، قاضی‌نظام، مهدی همایونفرو عباس رافعی و اکبرشاهی و علیرضا زاکانی برای اهدا جوایز سینمایی روی سن آمدند.

در بخش بهترین فیلمنامه از میان نامزد‌های این بخش
۱- مهدی جعفری و خانم مهین عباس‌زاده برای فیلمنامه فیلم سینمایی «یدو»
۲- محمد کارت و حسین دوماری و پدرام پورامیری برای فیلمنامه فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۳- ابراهیم امینی و هادی حجازی‌فر برای فیلمنامه فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۴- فرهاد توحیدی و مهدی تراب‌بیگی برای فیلمنامه فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»
۵- امید شمس و بهمن ارک و علی سر‌آهنگ برای فیلمنامه فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»
۵- مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم سینمایی «خورشید»

دیپلم افتخار، نشان زرین و جایزه نقدی به محمد کارت، حسین دوماری، پدرام پورامیری برای فیلمنامه «شنای پروانه» اهدا شد.

در بخش بهترین بازیگر نقش زن از میان نامزد‌های این بخش،

۱-یکتا ناصر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «شب طلایی»
۲- ستاره پسیانی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «یدو»
۳-پانته‌آ بهرام برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۴-ژیلا شاهی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۵-پانته‌آ پناهی‌ها برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «دسته دختران»
۶-پریناز ایزدیار برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به ستاره پسیانی برای ایفای نقش در فیلم «یدو» اهدا شد؛ که تهیه کننده فیلم، محمدرضا مصباح به نمایندگی از فیلم جایزه را دریافت کرد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مرد از میان نامزد‌های این بخش،

۱. امیر آقایی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۲. جواد عزتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مرد بازنده»
۳. هادی حجازی‌فر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۴. محسن قصابیان برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «منصور»
۵. هوتن شکیبا برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»
۶. روح‌الله زمانی برای ایفای نقش در فیلم «خورشید»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به جواد عزتی بازیگر فیلم سینمایی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مرد بازنده» اهدا شد.

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری از میان نامزد‌های این بخش،

۱. اسماعیل علیزاده برای تدوین فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۲. حسین جمشیدی گوهری برای تدوین فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۳. وحید ابراهیمی برای تصویربرداری فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۴. محسن روزبهانی، کاووس روزبهانی، حسن نجفی و امیر، ولی خانی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «دسته دختران»
۵. هومن بهمنش برای تصویربرداری فیلم سینمایی «خورشید»
۶. مهدی جعفری برای تصویربرداری فیلم سینمایی «آبادن یازده ۶۰»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به هومن بهمنش برای تصویربرداری فیلم سینمایی «خورشید» اهدا شد.

جایزه دوم در این بخش دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به محسن روزبهانی، کاووس روزبهانی، حسن نجفی و امیر، ولی خانی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «دسته دختران» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم سینمایی از میان نامزد‌های این بخش،
۱. مهدی جعفری برای کارگردانی فیلم سینمایی «یدو»
۲. محمد کارت برای کارگردانی فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۳. هادی حجازی‌فر برای کارگردانی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۴. بهروز شعیبی برای کارگردانی فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»
۵. مجید مجیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «خورشید»
۶. امید شمس برای کارگردانی فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به هادی حجازی‌فر برای کارگردانی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم برای تهیه‌کننده در بخش سینمایی از میان نامزد‌های این بخش،
۱. محمدرضا مصباح برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «یدو»
۲. رسول صدر عاملی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۳. حبیب‌الله والی‌نژاد برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»
۴. امیر بنان برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «خورشید»
۵. امیر بنان برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»
۶. محمود بابایی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به امیر بنان برای تهیه‌کنندگی فیلم‌های سینمایی «خورشید» و «ملاقات خصوصی» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم با موضوع شهر از میان نامزد‌های این بخش،

۱. فیلم ویدیویی «ایمو»
۲. فیلم سینمایی «شنای پروانه»
۳. سینمایی «بدون قرار قبلی»
۴. فیلم سینمایی «خورشید»
۵. فیلم سینمایی «هناس»
۶. فیلم سینمایی «شهربانو»

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خاطر نگاه ویژه به سرزمین مادری که سرشار از عشق، امید و عاطفه و مهربانی است به محمود بابایی برای فیلم «بدون قرار قبلی» اهدا شد.

 همچنین جایزه ویژه هیأت داوران در این بخش به مجید مجیدی برای فیلم «خورشید» اهدا شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم شهر

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی جایزه ایثار و شهادت به منیر قیدی اهدا شد.

منیر قیدی پس از دریافت جایزه گفت: ارزش این جایزه شجاعت آقای اکبرشاهی برای انتخاب فیلم دسته دختران است فیلمی که از همه جبهه‌ها مورد نقد قرار گرفته است. در حوزه فیلمسازی در دفاع مقدس که از زمان جشنواره فیلم فجر ناگفته بود بگویم. من پیام دبیر جشنواره فجر را به وضوح از ایشان دریافت کردم. میدانستم این حوزه حوزه خودی هاست و ورود به آن آدابی دارد که شاید امثال من این آداب را نداریم. به فرض که مرا نادیده گرفتید، با موج عظیم جوانان فیلمساز در این زمینه چه میخواهید بکنید.
پیشنهادم به شما این است که خودتان را اصلاح کنید به جای اینکه این مسیر را تنگ‌تر کنید موج عظیم فیلمسازانی که در راه هستند، مسیر را باز میکنند و حرف‌های جدیدی را میگویند همه خانم هستند و این چیزی است که شما از آن میترسید.

 همچنین بنا به پیشنهاد هیأت داروان دو جایزه در بخش ویدئویی تعلق گرفت. دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به پویان کاظمی برای تهیه کنندگی فیلم ویدئویی آیینه دار و دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به پژمان تیمور تاش برای فیلمنامه «شهربانو» اهدا شد.