شجاع‌الدین میرطاووسی عضو هیات مدیره شاتل و محمدحسن شانه‌ساز زاده مدیرعامل نماوا با حضور در سازمان تنظیم مقررات صوت‌و تصویر فراگیر( ساترا ) ضمن برگزاری نشست با رییس و قایم مقام این سازمان، نظرات خود را در خصوص مسایل حوزه صوت‌و تصویر فراگیر بیان کردند.

مدیر عامل نماوا گفت: لزوم وجود نهاد تنظیم‌گر برای ساماندهی صنعت و نقش سازنده در تنظیم بازار محتوا در فضای مجازی یک امر ضروری است.

میرطاووسی و شانه‌ساز زاده در ادامه بر لزوم تسریع در پاسخ‌گویی ساترا به درخواست‌های پلتفرم‌ها تاکید کردند و گفتند: از طرف شاتل به پلتفرم‌های دانلودی متخلف که محتوای مجرمانه بارگذاری می‌کنند هیچ سرویسی ارائه نخواهد شد.

سعید مقیسه و محسن قائمی‌نسب، رییس و قائم‌مقام ساترا نیز از ارائه محتوای حمایتی صداوسیما به نماوا و دیگر پلتفرم‌های مجوزدار خبر دادند و برای نحوه پوشش مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ از طریق رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با این دو مدیر عالی رتبه شاتل و نماوا گفت‌و گو کردند.

در این نشست مقرر شد در خصوص موانع تسریع در فرآیندهای صدور مجوز تولید و انتشار، مطالعات لازم در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود و این موانع با در نظر گرفتن اسناد بالادستی و قوانین کشور و در چهارچوب این اسناد و قوانین برطرف شوند.

لغو مجوز نماوا کذب است

همچنین شانه‌ساز زاده پس از پایان نشست در خصوص اخبار برخی رسانه‌ها در خصوص لغو مجوز نماوا به روابط عمومی ساترا اعلام کرد: لغو مجوز نماوا موضوعی کذب است. هرچند در گذشته چالش‌هایی وجود داشته است اما اکنون در نشست‌های مشترک و با توجه به تاکید هر دو طرف بر اجرای قوانین و توجه به اسناد بالادستی، این چالش‌ها درحال برطرف شدن هستند.

او در پایان گفت: جایگاه قانونی ساترا در حوزه تنظیم‌گری صوت‌و تصویر فراگیر مورد احترام است و نماوا خود را متعهد به قوانین کشور و حاکمیت می‌داند و به‌عنوان عضوی از خانواده شاتل ضمن آشنایی با ادبیات حوزه تنظیم‌گری، حداکثر تعامل را با ساترا به عنوان نهاد تنظیم‌گر خواهد داشت. تنظیم‌گری در بازار نقشی بسیار سازنده دارد و حل مشکلات، به توسعه بازار کمک خواهد کرد و توسعه بازار منجر به بهبود اشتغال‌آفرینی در حوزه صوت‌و تصویر فراگیر خواهد شد.