تایید تلویحی  بر ممنوع الفعالیت بودن نوید محمدزاده

محمدمهدی اسماعیلی ؛ وزیر ارشاد در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به اینکه آیا با وجود ممنوع الفعالیت بودن نوید محمدزاده (سوال خبرنگار است و تاکنون چنین چیزی اعلام رسمی نشده است)، دو فیلم مرتبط با این بازیگر اکران می‌شود یا نه، گفت: تلاش ما این بوده که محرومیت های بازیگران به اکران یک فیلم ضربه و لطمه نزند به همکاران مان هم این توصیه را کرده‌ایم. اگر فیلمی در نوبت اکران است تلاش ما این است که محرومیت‌هایی که احیاناً بازیگران پیدا می‌کنند به اکران فیلم لطمه نزند. اکران فیلم متعلق به تهیه‌کننده و مجموعه موسعی از عوامل فیلم تا سینمادارها است و این حتماً نباید اتفاق بیفتد.

او افزود: ما در مورد هر موضوعی نه این مورد خاص، نگاه‌مان این است که محرومیت احتمالی یک هنرمند به فیلمی که ساخته شده لطمه نزند. ما به این امر مقید هستیم و به دوستان هم تذکر می‌دهیم که در چنین مواردی حتما به نفع جامعه هنری توجه کنند نه یک مورد خاص.

وزیر ارشاد تاکید کرد: هر فیلمی بدون اخذ مجوز نمایش در خارج کشور نمایش داشته باشد حتماً از نظر ما مشمول محدودیت های قانونی می‌شود. هیچ درنگی در این زمینه وجود ندارد و سابق بر این شاید مماشاتی صورت می‌گرفته است اما من به همکاران تاکید کردم که در این زمینه هیچ مماشاتی صورت نگیرد. بنای ما این است که با جامعه هنری و فرهنگی کشور نهایت همکاری را داشته باشیم اما قانون باید رعایت شود.

تایید تلویحی وزیر ارشاد بر ممنوع الفعالیت بودن نوید محمدزاده