به گزارش افکارنیو ز به نقل از ايسنا، چتر تقويتكننده Brolly با استفاده از يك پورت يواسبي بر روي دسته آن به شارژ تلفنهاي همراه در محيط خارج از شهر پرداخته و همچنين از يك آنتن براي افزايش علائم بيسيم ۳G بر روي آن برخوردار است كه نيروي آن از يك مجموعه صفحه خورشيدي منعطف در بالاي چتر تامين ميشود.

این فناوری مبتکرانه توسط شرکت سازنده تلفن همراه «وودافون» با همکاری دانشگاه کالج لندن ساخته شده و از یک چراغ ال‌ای‌دی برای تامین نور شبانه و جایگاه تلفن هوشمند دست‌آزاد برخوردار است.

این محصول در حال حاضر در مرحله تولید قرار داشته، اما سه گونه از آن برای استفاده در جشنواره پیش‌روی موسیقی حاضر بوده که در صورت مورد پسند قرار گرفتن توسط عموم به زودی بطور گسترده در دسترس قرار خواهد گرفت.

این چتر چند منظوره می‌تواند یک تلفن همراه هوشمند را در کمتر از سه ساعت شارژ کرده و با انواع دستگاه‌های قابل حمل مانند دوربین‌های دیجیتال و ام‌پی‌تری پلیرها سازگاری دارد.

اگرچه اين محصول تنها براي شارژ يك بار يك دستگاه قابل استفاده بوده، اما افراد در اطراف آن ميتوانند از علائم بيسيم ارتقا يافته آن براي برقراري تماسهاي خود استفاده كنند.