زندان قصر صاحب بند زنان می‌شود

حسین ساری با اشاره به لزوم حفظ موزه قصر به عنوان یکی از میراث‌فرهنگی و ملی ارزشمند تهران، بر اهمیت محتواسازی و تولیدمحتواهای متنوع تاکید کرد.

او با بیان این که رونق گردشگری در این موزه مستلزم برنامه‌ریزی و ارتباط‌گیری با گروه‌های هدف است، تصریح کرد: برخلاف تصورعموم، تهران در حوزه گردشگری به خصوص گردشگری داخلی بسیار ظرفیت دارد و گردشگران بسیار زیادی به تهران سفر می‌کنند.

این مسئول افزود: موزه قصر به عنوان یکی از موزه‌های ارزشمند و پرظرفیت تهران می‌تواند در محور گردشگری تهران جای داشته باشددر عین حال می‌تواند مکانی مناسب برای گردهمایی‌ها، پاتوق هنرمندان و گروه‌های مختلف باشد.

زندان قصر صاحب بند زنان می‌شود

به دنبال استفاده از ظرفیت وزارت میراث‌فرهنگی هستیم

«ناصر قاسمی» مدیر مجموعه باغ موزه قصر نیز در این نشست با اشاره به نیاز و لزوم همراهی وزارت میراث‌فرهنگی در خصوص تقویت بخش موزه‌ای زندان تصریح کرد: لازم است برای تقویت بخش موزه‌ای باغ موزه قصر از ظرفیت وزارت میراث‌فرهنگی و خصوصا اداره‌کل موزه‌ها استفاده کنیم.

او با بیان این که موزه قصر ظرفیت بسیار خوبی برای رونق گردشگری داخلی و قرار گرفتن در محور گردشگری دارد، گفت: این آمادگی در موزه قصر وجود دارد که تمام ظرفیت‌های خود را برای حضور اقشار مختلف و گردشگران به کار بگیرد، در عین حال آماده میزبانی ازتشکل‌های فعال گردشگری خصوصا صنف راهنمایان گردشگری هستیم.

او با بیان این که توسعه گردشگری داخلی در اولویت برنامه‌های ما در کنار محتواسازی است، گفت: یکی از نیازهای ما ایجاد بند زنان زندان است که در دوره‌های گذشته توسط شهرداری کاملا تخریب شده است، در این زمینه نیازمند اهتمام و استفاده از ظرفیت صندوق احیا هستیم.

مدیر موزه قصر تهران بکارگیری ظرفیت صندوق برای برخی از مرمت‌های اضطراری را یادآور شد و گفت: ما آمادگی داریم با تمام ظرفیت با صندوق همکاری داشته باشیم  و با تعامل در مسیر توسعه میراث‌فرهنگی، گردشگری، تاریخ شفاهی و ... پیش برویم.