جشنواره تئاتر فجر صاحب «تماشاخانه فجر» شد

«تماشاخانه فجر» عنوان ویژه برنامه رادیو فرهنگ در ایام برگزاری  جشنواره تئاتر فجر  است که هرسال از محل برگزاری این جشنواره روانه آنتن می‌شود.  این برنامه امسال از یکم بهمن‌ماه هر شب ساعت۱۷ تا۱۸:۳۰ به صورت زنده از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از روز شنبه (اول بهمن ماه ۱۴۰۱) فعالیت خود را بعد از مقدمه بخش رادیوتئاتر (از ۲۵ دی) به شکل رسمی با اجرای آثار صحنه‌ای، خیابانی و بین‌الملل آغاز می‌کند. 

طبق آمار ارائه‌شده از سوی برگزارکنندگان این دوره میزبان ۱۳۱ نمایش در بخش‌های مسابقه بزرگ تئاتر صحنه‌ای، مسابقه بین‌الملل، تئاتر خیابانی، رادیوتئاتر؛ مسابقه نمایشنامه‌نویسی، بخش پژوهش خواهد بود. در برنامه «تماشاخانه فجر» ضمن گفتگو با عوامل نمایش‌های در حال اجرا، از کم و کیف جشنواره تئاترفجر شنوندگان را مطلع می‌کند.

در این برنامه هر شب با عوامل نمایش‌های در حال اجرا در جشنواره و کارشناسان حوزه تئاتر گفتگو می‌شود. ضمن این که مسئولان جشنواره هم در برنامه حضور خواهند داشت و از کم و کیف جشنواره اطلاع رسانی می‌کنند. 

جشنواره تئاتر فجر صاحب «تماشاخانه فجر» شد

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و اخبار جشنواره و شنیدن گفتگو با هنرمندان و مسئولان جشنواره با این برنامه روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز همراه باشید. کی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوره جشنواره به احیا و برگزاری جشنواره مناطق کشورمان در راستای معرفی آثار برتر جشنواره‌های استانی بازمی‌گردد. اتفاقی که پاسخی به مطالبه ۷ ساله هنرمندان تئاتر ایران بود که در همین راستا «تماشاخانه فرهنگ» میزبان هنرمندان استان‌های مختلف و شنیدن دغدغه‌های آن‌ها و معرفی آثارشان  می‌شود.