به گزارش افکارنیوز به نقل از ایرنا، 'علی نصیریان' سه شنبه شب در مراسم اختتامیه اكران همزمان نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران در رشت افزود: هرگونه حركتی در راستای توسعه و ارایه كارهای نمایشی بسیار مبارك است.

وی اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی موجب رشد و بالندگی کارهای نمایشی است و ثابت می کند هیچ تبلیغ و نطق و بیانی زیباتر و تاثیرگذارتر از کار هنر نیست.

هنرمند پیشکسوت تئاتر و تلویزیون کشور ادامه داد: استعدادهایی که امروز در زمینه هنر در کشور بروز کرده اند؛ نشانگر این است که این کشور تنها به تاریخ پر قدمتش شناخته شده نیست بلکه امروز نیز حرف برای گفتن بسیار دارد.

نصیریان برگزاری جشنواره فیلم های ویدیویی را گام مثبتی در ارایه کارهای نمایشی کشور عنوان و ابراز امیدواری کرد ثمره آن بر برگزارکنندگان آن بزودی هویدا شود.

مدیر اجرایی نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران نیز در این مراسم گفت: در حوزه سینما جای بررسی تولیدات ویدیویی به شکل مستقل خالی بوده است.

' ناصر باکیده ' افزود: فیلم های این جشنواره علاوه بر تهران بطور همزمان در ابوموسی و رشت نیز اکران شده است.

وی اظهار داشت: جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران در دو بخش رویش یاس ها و خاطره یاس ها برگزار شد.

باکیده تصریح کرد: در بخش نخست جریان رسانه و ویدیویی کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و در بخش دوم فیلم هایی که در ۱۰سال اخیر تولید شدند، بررسی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم بیان داشت: ظرفیت سینما بسیار عظیم است و تنها به اکران خلاصه نمی شود.

' منصور ایمانی ' افزود: در عصر کنونی نباید از ظرفیت فیلم های ویدیویی غافل بود و می توان توسط آن، عقب ماندگی های سینما را جبران کرد.

وی تاکید کرد: اگر قرار است به هویت واقعی خویش بازگردیم؛ نیازمند بازگشت به سرمایه های عظیم خودمان هستیم.

ایمانی خاطرنشان ساخت: اگر آسیبی در حوزه های مختلف فرهنگ به چشم می خورد، محصول نگاه نخبگان به فرهنگ های بیگانه است و نبایستی از آن غافل شد.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیوئی در گیلان همزمان با تهران و جزیره ابوموسی از ۲۸ خردادماه آغاز و مراسم اختتامیه در گیلان با حضور جمعی از مدیران و هنرمندان کشور در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد