به گزارش افکار نیوز به نقل از فارنت ، سرانجام رونمایی بزرگ موزیلا انجام شد و از نسخه نهایی فایرفاکس ۱۴ برای اندروید رونمایی کرد که دارای طیف وسیعی از ویژگیهای جدید فایرفاکس بر روی دستگاههای اندرویدی است و با دستگاههای دارای اندروید ۲.۲ به بالا نیز به خوبی هماهنگ است.

طبق ادعای موزیلا اینترفیس فایر فاکس برای اندروید بهترین دستکتابی رابط کاربری است که تاکنون در اندروید دیده شده است و در حال حاضر نیز برای تبلت‌های اندروئیدی بهینه سازی شده و در ضمن دارای بالاترین درجه ایمنی و ویژگیهای حفظ حریم خصوص در هنگام آنلاین بودن شما است.

فایرفاکس جدید ۱۴ فقط یک نسخه جدید نیست بلکه یک بروز رسانی کامل است که به احتمال فراوان شماره ۱۴ آن برای هماهنگی با آخرین نسخه رومیزی ان مرورگر که ۱۳ است می‌باشد و مهمترین تغییر در این مرور گر استفاده از هسته Gecko است که یکی از مهمترین پیشرفت‌های بنیاد موزیلا در زمینه سرعت است.

نه تنها اینترفیس این مرورگر بسیار سریعتر شده است در ضمن می‌توان ادعا کرد که در حال حاضر سریع‌ترین مرورگر در اندروید است که تستهای مختلف این موضوع را اثبات کرده است.

در ضمن سیستم همگام سازی و سینک فایرفاکس امکان به اشتراک گذاری رمزهای عبور، بوکمارک‌ها و داده‌های فرم را بین رایانه و تابلت و گوشی‌های اندرویدی امکان پذیر کرده است.

به کاربران دنیای اندروید توصیه میکنیم با مراجعه با گوگل پلی همین حالا اقدام به نصب این مرورگر دوست داشتنی رایگان کنند.