بودجه صداوسیما برای سریال‌های الف‌ ویژه کافی نیست

پیمان جبلی در حاشیه مراسم تجلیل از هنرمندان راوی حماسه خرمشهر درباره بودجه سریال‌ها گفت: «بودجه‌ای که دولت از طریق قانون بودجه تصویب ‌شده در مجلس به ما اختصاص می‌دهد، به همراه درآمدی که ما مکلف هستیم از طریق آگهی بازرگانی ایجاد کنیم، کل بودجه ما را تشکیل می‌دهند.» 

رئیس صداوسیما درباره بودجه سریال‌های الف ویژه و فاخر تصریح کرد: «هم اکنون  فیلم نامه‌های بسیار باکیفیت و فاخری داریم. مثلا فیلم نامه «پوریای ولی» آقای جعفری جوزانی جزو همین آثار فاخر است و فیلم نامه‌های دیگری هم داریم، اما امکان تولید کار‌های ارزشمند فاخر را نداریم، به دلیل این که منابع مالی ما برای ساخت این آثار کفایت نمی‌کند.» وی افزود: «بار‌ها هم اعلام کردم که اگر بنا باشد در سال، یک سریال الف ویژه تولید کنیم و به عبارتی هفته‌ای یک اپیزود الف ویژه داشته باشیم، لازمه آن این است که منابع لازم برای چنین تولیداتی به صورت جداگانه به صداوسیما اختصاص یابد. اگرچه مجلس در لایحه بودجه کمک کرده است، منتها آن چیزی که ما نیاز داریم برای یک جهش در عرصه تولید مجموعه‌های نمایشی، بودجه‌ای بیشتر از این کمک‌ها را می‌طلبد.»

بودجه صداوسیما برای سریال‌های الف‌ ویژه کافی نیست

جبلی خاطرنشان کرد: «به نظر می‌رسد حدود ۴۰ فیلم نامه فاخر داریم که آماده تولید و کلید زدن است که آقایان درویش، لطیفی، جعفری جوزانی و... از جمله کارگردانانی هستند که با آن‌ها صحبت کرده ام. من با بسیاری دیگر از کارگردانان نام آشنا صحبت کردم و همه آمادگی فعالیت در مجموعه‌های فاخر را دارند، اما منوط به این است که ما بتوانیم منابع مالی پایدار را تعریف کنیم. با این حال همان طور که آقای نقویان گفتند، در کار‌های جاری که در پیش تولید و تولید داریم مشکلی به لحاظ مالی وجود ندارد.»