فروش سینماهای کشور در هفته‌ای که گذشت

در هفته‌ای که گذشت، سینماها با فروش 404 هزار بلیت،  16 میلیارد و 750 میلیون تومان فروختند. «فسیل» و « شهر هرت » کماکان دوشادوش هم در بالاترین خانه‌های جدول حرکت می‌کنند.

فیلم « فسیل » به کارگردانی کریم امینی این هفته هم عنوان پرفروش‌ترین فیلم را در اکران هفتگی به خود اختصاص داد. این فیلم در مدت یک هفته 144 هزار مخاطب داشت و حدود 6 میلیارد تومان فروش کرد. با این حساب فروش کل فیلم به 248 میلیارد تومان رسید.

جایگاه دوم جدول هفتگی اکران باز هم در اختیار فیلم «شهر هرت» به کارگردانی کریم امینی قرار گرفت. این فیلم پای 112 هزار نفر را به سینماها باز کرد و 4 میلیارد و 600 میلیون تومان در یک هفته فروخت. فروش کل «شهر هرت» درحال حاضر 52 میلیارد تومان است.

بعد از دو فیلم کمدی، فیلم « نارگیل۲ » به کارگردانی سید داوود اطیابی که متعلق به سینمای کودک و نوجوان است، در رتبه سوم فروش قرار گرفته. 55 هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفته‌اند و 2 میلیارد هم فروش داشته. فروش کل این فیلم بعد از گذشت بیست روز به 5 میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است.

فروش سینماهای کشور در هفته‌ای که گذشت

«بی‌مادر» به کارگردانی سید مرتضی فاطمی، با 25هزار مخاطب و یک میلیارد فروش به عنوان پرفروش‌ترین فیلم اجتماعی هفته در جایگاه چهارم فروش هفتگی ایستاده. این فیلم 18 مرداد اکران شده و تا الان 3 میلیارد و 400 میلیون تومان فروخته است.

«آخرین تولد» نوید محمودی با اختلافی جزئی نسبت به «بی‌مادر» در جایگاه پنجم جدول فروش هفتگی قرار دارد. این فیلم 825 میلیون تومان فروش کرده و 18هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفته‌اند. مجموع فروش «آخرین تولد» 2میلیارد و 500 بوده است.

«ستاره بازی»، «عروسی مردم» و «آهنگ دو نفره» به ترتیب در جایگاه‌های بعدی فروش هفتگی قرار گرفته‌اند.