به گزارش افکارنیوز، همکاران سیستم به نقل از وب سایت mashable نوشت: شرکت آرکوس از عرضه یک رایانه لوحی جدید خبر داده است که با نسخه ۴ سیستم عامل اندروید کار میکند. این رایانه لوحی که از نظر اندازه شبیه آیپد ۹.۷ اینچی اپل است دارای وضوح تصویر ۱۰۲۴ در ۷۶۸ است. ۹۷ کربن با پردازندههای یک گیگاهرتزی شرکت آرم کار میکند و یک گیگابایت رم دارد. حافظه داخلی این رایانه لوحی نیز ۱۶ گیکابایت است و میتوان آن را با نصب یک کارت حافظه جانبی تا ۳۲ گیگابایت ارتقا داد. آرکوس همچنین اعلام کرده است این رایانه لوحی دارای یک بدنه آلومينيومی شیک است.


یکی از ویژگی‌های رایانه لوحی جدید شرکت آرکوس برخورداری از نرم افزار کاربردی Office Suite Viewer است که کاربران به کمک آن می‌توانند فایل‌های آفیس خود را بخوانند. البته این نرم افزار اجازه ویرایش این فایل‌ها به کاربران را نمی‌دهد. این رایانه لوحی تحت اندروید است و کاربران آن می‌توانند برای دسترسی به نرم افزارهای کاربردی بیشتر به فروشگاه مجازی گوگل که «گوگل پلی» نام دارد، مراجعه کنند.

هنری کروهاس، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت آرکوس اعلام کرده است: قصد داریم مجموعه جدیدی از رایانههای لوحی را معرفی کنیم که هم ارزان است و هم طراحیهای ظریفتر و نازک تری دارد و در عین حال در مقایسه با رایانه لوحی گوگل قابلیتهای بیشتری دارد.