به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا ، خردادماه امسال در حالي به پايان رسيد كه استان تهران با ۴۱ امتياز منفي به عنوان آلودهترين استان اينترنتي كشور شناخته شد و پس از آن آذربايجان شرقي و قم به ترتيب با ۳۶ و ۳۲ امتياز منفي رتبههاي دوم و سوم اين بخش را به خود اختصاص دادند.

همچنین استان‌های بوشهر، سمنان و شهرکرد به طور مشترک با سه امتیاز منفی عنوان پاک‌ترین شهرهای اینترنتی ایران را از آن خود کردند؛ به گزارش ایسنا پس از آن‌ها سیستان وبلوچستان، کرمانشاه و همدان هر سه با پنج امتیاز منفی و کرمان با هفت امتیاز منفی دومین و سومین استان‌های پاک کشور شناخته شدند.

در میان سایر استان‌های کشور ایلام با ۲۹ امتیاز، مازندران و آذربایجان غربی با ۲۰ امتیاز منفی، گیلان و اصفهان با ۱۵ امتیاز، قزوین با ۱۲ امتیاز، گلستان با ۱۰ امتیاز و خراسان رضوی و فارس با ۱۹ امتیاز منفی و کرمان با هفت امتیاز منفی رتبه‌های چهارم تا دهم را از نظر آلودگی به خود اختصاص دادند و از انتها به ابتدا هم رتبه‌های چهارم تا دهم از نظر پاکی را از آن خود کردند.

طبق اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌یی(ماهر)، ماه گذشته نیز شهرهای قم، تهران و ایلام با ۵۶،۵۵ و ۴۶ امتیاز منفی آلوده‌ترین و به طور مشترک هرمزگان، کردستان، چهارمحال بختیاری و اردبیل با دو امتیاز منفی عنوان پاک‌ترین استان‌های اینترنتی کشور را به خود اختصاص داده بودند.

خرداد ماه سال گذشته نيز استان تهران با ۱۸۰ امتياز منفي به عنوان آلودهترين استان كشور و پس از آن آذربايجان شرقي با ۱۳۰ امتياز منفي و يزد با ۱۱۱ امتياز منفي دومين و سومين استانهاي آلوده كشور بودند. به گزارش ايسنا، همچنين در خردادماه ۱۳۹۰ استانهاي هرمزگان، لرستان و گلستان به طور مشترك با كسب پنج امتياز منفي عنوان پاكترين استان اينترنتي كشور را از آن خود كرده بودند.