به گزارش افکارنیوز به نقل از فارنت: خبر دادیم که میتوانید انتظار عرضه رسمی نسخه نهایی ویندوز ۸ در مهرماه را داشته باشید. اما خبر جدیدتر در مورد ویندوز ۸ این است که این سیستم عامل با قابلیت شگفتانگیزی که هنوز به صورت رسمی اعلام نشده عرضه خواهد شد: در این قابلیت شما قادر خواهید بود در واقع سیستم عامل خود را با یک فلش یو.اس.بی هر جایی با خود ببرید و در واقع هر رایانه دیگری را به رایانه شخصی خودتان بدل کنید.

در گزارشی که توسط بیزینس‌اینسایدر منتشر شده آمده است که در این قابلیت که “Windows ۸ To Go” نام دارد شما قادر خواهید بود تا تمامی سیستم عامل خود شامل تنظیمات اختصاصی، برنامه‌های نصب شده و احتمالا(ما هم امیداوریم) فایل‌های خود را بر روی یک فلش یو. اس. بی با خود حمل کنید. شما همچنین خواهید توانست این سیستم عامل در حال حمل را بر روی هر رایانه مجهز به ویندوز استفاده کنید که شامل نسخه‌های قدیمی ویندوز نیز خواهد شد و امکاناتی کاملا شبیه رایانه شخصی خود را تجربه کنید.

در این گزارش آمده است که هنوز حداقلهای سختافزاری لازم در این خصوص برای رایانه میزبان و یا میزان حافظه لازم بر روی فلش یو.اس.بی برای حمل سیستم عامل شخصی ویندوز ۸ مشخص نشده است اما به هر حال این ایده و یا قابلیت هر چه که باشد واقعا ایده حریفکش و قابل ستایشی است! نظر شما چیست؟