به گزارش افکارنیوز به نقل از علمولوژی، پدر و مادرهای ما علاقه زیادی به استفاده از تکنولوژی های جدید ندارند. البته می توان گفت یکی از معدود وسایل الکترونیکی که استفاده می کنند و از آن بدشان نمی آید، تلفن همراه است. من وقتی یک تلفن همراه برای پدرم می خرم، باید نام و شماره تلفن های دوست و آشنایان را برایش وارد گوشی کنم و چندین بار استفاده از منوها را یادش بدهم. تازه بعد از این همه آموزش و یادگیری، بازهم اگر بخواهد کاری با موبایلشان کند دوباره من را صدا می کنند و از من کمک می خواهند. البته فقط پدر و مادر من نیستند که این مشکلات را با موبایل و دنیای تکنولوژی دارند، فکر می کنم خیلی ها هستند که مانند من با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند!

گریت کال GreatCall کمپانی است که کارش ارائه تلفن هایی با کارایی ساده و راحت می باشد. ما می خواهیم اینجا در علمولوژی جدیدترین تلفن گریت کال که جیترباگ پلاس Jitterbug Plus نام دارد را مورد بررسی قرار دهم(البته با کمک وبسایت allthingsd!)

این تلفن همراه دکمه های بزرگ، منوی ساده، اسپیکر فون با صدای بلند، عمر باتری طولانی و دوربین دارد. این همان چیزهایی است که بزرگترهای ما نیاز دارند تا بتوانند از این وسیله راحت تر استفاده کنند. این تلفن همراه ۱۱۹ دلاری که توسط سامسونگ طراحی و ساخته شده(همه جا ردپای این کره ای ها را می بینیم)، تاشو و به رنگ قرمز و خاکستری است. جیترباگ پلاس دارای دکمه های Yes و No برای کنترل راحتتر تلفن همراه می باشد. یکی از خصوصیات خوب این موبایل، عمر باتری طولانی و عدم افت آنتن است. یعنی هم نیاز کمتری به شارژ گوشی است و هم می توان زمان های زیادی را با تلفن صحبت کرد.

یکی از ویژگی های خوب دیگری که این تلفن دارد، ادغام آن با شبکه های اجتمای همچون فیسبوک و پیکاسا است. براحتی می توان عکس گرفت و عکس ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. البته این تلفن را اپراتور ورایزن Verizon در ایالات متحده به فروش می رساند. امیدوار هستیم که فروش جهانی آن هم به زودی آغاز شود.