افکارنیوز، برخلاف تصور برخي افراد مبني بر بيهوده بودن اين کار،انجام Safe Remove فوايد بسياري دارد .


وقتی یک فلش USB را به رایانه متصل و روی آن چیزی کپی می کنید، درواقع ممکن است قسمتی از اطلاعات مربوط به این نقل و انتقال داده ها روی RAM رایانه ذخیره شود که با Safe to Remove کردن، درواقع به سیستم می گویید دیگر نیازی به اطلاعات روی RAM نیست و سیستم با پاک کردن این اطلاعات، اجازه می دهد فلش را از رایانه جدا کنید.

ممکن است در ویندوز۷ یا ویندوز ویستا چراغ چشمک زن فلش خاموش نشود. در صورتی که اغلب در ویندوز XP با Safe to Remove کردن، این چراغ خاموش می شود. این چراغ اگر در حال چشمک زدن باشد، نشان دهنده این است که سیستم در حال خواندن یا کپی اطلاعات روی فلش است و چراغ ثابت نشان دهنده این است که هیچ اطلاعاتی بین فلش و سیستم رد و بدل نمی شود.

پس اگر دیدید که چراغ فلش در حال چشمک زدن است، به هیچ وجه آن را از رایانه جدا نکنید. البته می توان تنظیماتی را انجام داد تا برای جداکردن فلش از رایانه، نیازی به Safe to Remove نباشد. با اجرای این ترفند، با بیرون کشیدن فلش، خود ویندوزآن را به طور خودکار Safe to Removeمی کند.

براي اين کار My Computer را باز و روي آيکن فلش راست کليک کنيد و وارد Properties شويد. در تب Hardware، روي Change Settings کليک کنيد تا وارد پنجره ديگري شويد. در اين قسمت اگر تيک Enable write caching on the device را برداريد، ديگر براي جداکردن فلش از رايانه، نيازي به Safe to Remove کردن آن نداريد. با اين کار در حقيقت نوشتن و خواندن اطلاعات روي فلش با کارآيي پايين تري انجام خواهد شد، ولي اين افت کيفيت به قدري نامحسوس است که مي توان آن را ناديده گرفت و در عمل هيچ تغييري را احساس نخواهيد کرد.