به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، پيش از اين شركت مايكروسافت اعلام كرده بود كه ويندوز۸ در اواخر ماه اكتبر آماده فروش است، اما استیون سینوفسکی - رئیس بخش ویندوز و ویندوز لایو، در كنفرانسي، ۲۶ اكتبر ( ۵ آبان ) را زمان قطعي فروش اين سيستم عامل اعلام كرد.

این تاریخ برای عرضه نسخه مشتریان یا consumer release است و نسخه مربوط به شرکتهای تولید کننده محصولات کامپیوتری(Release to Manufacturing) هفته اول آگوست(هفته دوم مرداد) عرضه خواهد شد.

پیش از این نیز این غول نرم افزاری اکثر محصولات خود را در ماه اکتبر معرفی کرده بود و از این جهت به سنت قدیمی اعلام زمان عرضه عمل کرده است.

البته شرکت های تولید کننده سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ از اعلام این زمان خشنود نیستند، زیرا در این زمان فرصت کمتری برای ارائه محصولات جدید خود با این سیستم عامل برای بدست آوردن بازار تعطیلات زمستانی دارند.

چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که دارندگان ویندوزهای رجیستر شده و قانونی اکس پی، ۷ و ویستا تنها با پرداخت ۳۹‪. ‬۹۹ دلار می‌توانند ویندوز ۸ را دانلود کنند.

البته مدتی است که شایعاتی هم مبنی بر عدم عرضه ویندوز ۸ در قالب ابزارهایی چون CD و DVD شنیده می شد.

اين سيستم عامل كه انطباق بسيار خوبي با دستگاه هاي لمسي دارد، قرار است در ۱۰۹ كشور و با پشتيباني از ۲۳۱ زبان زنده دنيا عرضه شود .