به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا ، اين روبات غولپيكر چهار تني توسط شركت صنعت سنگين سوئيدوباشي در توكيو ساخته شده و كوراتاس(Kuratas) نام دارد.«کوراتاس» با یک سیستم سلاح آینده مانند یک مسلسل گاتلینگ با قابلیت شلیک شش هزار گلوله در دقیقه تجهیز شده که در زمان خندیدن کاربر آن به شلیک می‌پردازد.

این روبات توسط اتاقک خلبان یا از خارج آن توسط هر نوع گوشی هوشمند متصل به یک شبکه تلفن همراه قابل کنترل است.

کوراتاس که قرار است با قیمت ۹۰۰ هزار پوند به بازار بیاید، حدود ۳۰ مفصل هیدرولیکی دارد که کنترلگر توسط کنترل حرکات آنها را حرکت می‌دهد.


این روبات در ۱۶ رنگ بندی از جمله سیاه و صورتی وجود داشته و با هزینه اضافی ۶۰ پوند می‌توان روی آن یک آویز لیوان نیز نصب کرد.واتارو یوشیزاکی و کوگورو کوراتا مهندسان این پروژه به همراه آنا، خلبان این روبات به نمایش آن در فستیوال عجایب در چیبا در محدود توکیو پرداختند.


این محققان از سال ۲۰۱۰ در حال کار بر روی این روبات هستند. شرکت سوئیدوباشی نیز یک فیلم منتشر کرده و در آن یک دستورالعمل گام به گام را برای اجرایی کردن کوراتاس ارائه کرده است. در این فیلم از کاربر خواسته شده تا برای جلوگیری از ایجاد عیب در سیستم شلیک از لبخند زیاد خودداری کند.پاهای این روبات از چهار چرخ تشکیل شده که حمل آن را ساده کرده و کاربر می‌تواند با سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت آنرا براند.

واتارو یوشیزاکی و کوگورو کوراتا به همراه آناآنا، خلبان این روبات


روبات غول‌پیکر ژاپنی با قابلت کنترل با گوشی هوشمند


کوراتاس با قابلیت حرکت در ۱۰ کیلومتر در ساعت