به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا، با اين روش ساده و ارزان ميتوان نانوموادي مناسب براي استفاده در حوزههاي مختلف نظير تصويربرداري زيستي و الکتروکاتاليستها ايجاد کرد.

گروه‌های تحقیقاتی پیش از این نشان داده بودند که می‌توان از مواد طبیعی بعنوان پیش ماده برای تولید نانومواد استفاده کرد. با الهام از این واقعیت، «شاجون دونگ» و همکارانش در آکادمی علوم چین، توانستند روشی ساده و سریع برای ایجاد نانومواد دارای عامل زیستی تولید کنند. در این روش تنها در طول سه ساعت با استفاده از دانه‌های سویا، نانومواد تولید شد.

دانه‌های سویا دارای منابع کربن، نیتروژن و اکسیژن بسیار خوبی هستند که دلیل این امر شکر طبیعی، پروتئین و چربی موجود در آن است. این گروه تحقیقاتی با استفاده از دستگاه تولید شیر سویا، سویاها را به شیر تبدیل کردند، سپس محلول حاوی شیر تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد حرارت داده می‌شود تا نانومیله‌های تقویت شده با نیتروژن بدست آید. در طول این فرایند تک مرحله‌ای، شیر دچار کربونیزاسیون شده و همچنین گروه‌های عاملی سطحی و عامل تقویت کننده به آن اضافه می‌شود.

«یولین دنگ» از موسسه فناوری جورجیا می‌گوید: این یک فرایند زیست سازگار است که در نهایت نانومیله‌های کربنی تولید می‌شود. تنها ماده شیمیایی مورد استفاده در این فرایند شیر سویا است که یک محصول طبیعی قلمداد می‌شود. این روش را می‌توان بسادگی در مقیاس انبوه انجام داد. این تحقیقات فرصت مناسبی ایجاد می‌کند تا بواسطه آن نانومواد کربنی را بصورت زیست سازگار تولید کرد.

نانومیله‌های کربنی تولید شده دارای حلالیت خوبی در آب است، این نانومواد از خواص فتولومینسانس جالبی برخوردار هستند، بطوری که می‌توان از آنها در تصویربرداری‌های زیستی استفاده کرد. این گروه تحقیقاتی یک گام جلوتر نیز رفتند، آنها از فعالیت‌های کاتالیستی این ماده در واکنش احیاب اکسیژن استفاده کردند.

«گری بیکر» از دانشگاه «میسوری» کلمبیا می‌گوید: یکی از ویژگی‌های جالب توجه در این نانومیله‌های کربنی آن است که فعالیت الکتروکاتالیستی خوبی از خود به نمایش می‌گذارد.

اين روش، بسيار سريع و محصول نهايي آن از خلوص بالايي برخوردار است. با اين حال بنظر ميرسد که منابع طبيعي ديگري نيز ميتواند براي توليد اين نانولولهها مورد استفاده قرار گيرد. البته چالشهايي نيز در اين مسير وجود دارد که دانشمندان بدنبال حل آنها هستند.