به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از وال استریت ‍ژورنال، کریس کلیو نویسنده امسال تازهترین رمانش را با موضوع المپیک همزمان با آغاز المپیک ۲۰۱۲ لندن به مخاطبانش معرفی کرد.

این نویسنده در تازه‌ترین رمانش که آن را با عنوان «طلا» نام‌گذاری کرده است داستان رقابت و ماجراجویی‌های دو ورزشکار حرفه‌ای حاضر در المپیک را به رشته تحریر در آورده است.

این نویسنده که علاقه زیادی به نگارش داستان‌ها و رمان‌هایی درباره موضوعات اجتماعی و رویدادهای شهر لندن دارد، پیش از این نیز درباره حوادثتروریسی و بمبگذاری‌هایی که در سال ۲۰۰۵ در لندن اتفاق افتاده بود نیز رمانی با نام «آتش زا» به رشته تحریر در آورده است.

«کلیو» یکی از نویسندگان ادبی پرفروش این روزهای لندن است که با ماجراجویی‌ها و داستان‌های هیجان انگیز بسیاری از مخاطبان را به مطالعه رمان‌هایش جذب می‌کند.

این نویسنده در رمانش با رویکری کاملا انتقادی فضای ورزشی به ویژه فضای رقابت‌های سخت و پیچیده در سطح جهانی را در رمانش به تصویر کشیده و تلاش کرده تا زندگی ورزشکاران حرفه‌ای را با همه جاه طلبی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اشتباهی که برای رسیدن به مدال طلا به هر طریق پشت سر می‌گذارند، برای مخاطبش تصویر کند.

به اعتقاد کارشناسان این رمان میتواند در شرایط فعلی که المپیک لندن در این شهر درحال برگزاری است به یکی از پرفروشترین و پرمخاطبترین رمانهای ادبی تبدیل شود.