به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، اين صندلي عجيب توسط دكتر پاتريك كانتسلر و بن فلوري، طراح سوئيسي بسيار فراتر از طراحي استاندارد مورد استفاده امروزي است كه در سراسر جهان توسط كارمندان استفاده ميشود.

این صندلی موسوم به LimbIC از پشتی یا دسته برخوردار نیست و نشیمنگاه آن از دو پوسته کربنی مورد استفاده در تولیدات خودروی فرمول یک ساخته شده است که همراه کاربر حرکت می‌کند.

این طراحی که در دانشگاه فناوری ماساچوست ساخته شده، بر حرکات بدن تمرکز داشته و به حالت بدن و همچنین استراحت آن کمک می‌کند.همچنین باید کاربر یک احساس بی‌وزنی داشته باشد که از تاثیر مثبتی بر کارکرد، خلاقیت و همچنین حالت برخوردار است.

اگرچه ۶۰ درصد مشتریان این صندلی ۸۴۵۰ دلاری را کارمندان تشکیل می‌دهند اما همچنین هنرمندان، دندانپزشکان و پزشکان نیز به آن علاقه نشان داده‌اند.

دکتر کانتسلر این ایده را پس از نتایج پژوهشی در مورد عواید منفی فیزیکی و روحی نشستن طولانی بر روی صندلی عملی کرد.

تنها در سوئیس این مشکلات باعثضربه‌های بزرگ مالی شده و میلیاردها دلار هزینه در بر داشته و امید می‌رود که این صندلی تازه بتواند مشکلاتی از این دست را رفع کند.

باورها بر اين است كه اين صندلي كه نام خود را از روي سيستم لیمبیک مغز كه احساس را تحريك ميكند، گرفته، اولين طرحي است كه طراحي صندلي را با علم اعصاب تركيب كرده است.