به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، خواهر سيمين دانشوردر گفتوگويي با انتقاد از بحثهايي كه درباره خانه به يادگار مانده از سيمين و جلال مطرح ميشود، گفت: چون خانه سيمين دست ماست بايد اين خانه را تعمير كنيم، خواهرم در زمان حياتش به من سفارش كرد كه خانه به ميراث فرهنگي داده شود تا چراغ خانه روشن باشد ، كسي نگهدار خانه باشد تا اسم او و جلال زنده باشد.

وی ادامه داد: ما شش خواهر و برادر بودیم که اکنون این خانه، شرعی و قانونی فقط به من می‌رسد.

او درباره‌ی وصیت‌نامه‌ای که از سیمین دانشور به جای مانده است، گفت: وصیت‌نامه‌هایی که سیمین نوشته رسمی نبوده و اگر می‌خواسته واقعا چیزی را به کسی بدهد، باید به محضر می‌رفته، به هرحال ما وصیت‌نامه‌ای از او داریم که تمام وصیت‌نامه‌های قبلی‌اش را فسق کرده است.

خواهر سیمین دانشور درباره‌ی واگذاری خانه به میراثفرهنگی نیز گفت: من قصد دارد خانه را تعمیر کنم و براساس قانون آن را به میراثفرهنگی بدهم. قانون احترام دارد و ما هم می‌خواهیم این خانه حفظ شود و براساس وصیتی که سیمین کرده، بنیادی برای سیمین و جلال در آن خانه ایجاد شود.

ويكتوريا دانشور همچنين دربارهي كتابهايي كه از سيمين و جلال در اين خانه باقي است، به ايسنا گفت: از طرف وزارت ارشاد، آقاي حميدي بهترين متخصصان خودشان را فرستادند و يك هفته اين كتابها را شمارهگذاري كردند. اما اين كتابها، كتابهاي معمولي هستند كه در هر كتابفروشي پيدا ميشوند و كتاب خطي در ميان آنها نيست، اما به هرحال اين كتابها شمارهگذاري شدهاند و در اتاقي نگهداري ميشوند كه ما در اين اتاق را بستهايم تا در اين خانه بماند.