فرجالله سلحشور به فارس گفت: خانه سينما در حال حاضر اتاق فرماندهي جبهه جنگ فرهنگي دشمن در قلب جمهوري اسلامي ايران است. كساني كه كارشناسان و داوران اسكار را به ايران دعوت كردند و فرزندانشان با سفارت سوئد، انگليس، بنياد سورس و سبزهاي آلمان در ارتباط هستند را در جهت دشمن ميدانم و حركت كلي سينما را در جهت انقلاب اسلامي نميدانم.
وی درباره پرداخت جریمه ۴ هزار تومانی به خانه سینما اظهار داشت: خانه سینما در جهت انقلاب و اسلام نیست و اهدافی که برای کن، هالیوود و کمپانی‌های صهیونیستی طراحی شده، از سوی خانه سینما نیز پی‌گیری می‌شود. البته این مساله در سینمای دنیا جاری است و مختص جمهوری اسلامی نیست. همان‌قدر که ایران در زمینی که غرب برایش طراحی کرده، بازی نمی‌کند، سینمای ایران در آن زمین بازی می‌کند و همان‌قدر که ایران در برابر استعمار مبارزه می‌کند، سینما اهل مبارزه نیست.
کارگردان مجموعه تاریخی «یوسف پیامبر(ع)» در ادامه تصریح کرد: البته من روی سخنم با اهالی سینما نیست که انسان‌های فرهیخته، هنرمندان با تجربه و دلسوخته فراوان دارد ولی متاسفانه حرکت سینما و گردانندگان آن و آنهایی که به این اهالی سرویس می‌دهند، صحیح نیست و مسیر را غلط نشان می‌دهند.
سلحشور که ساخت سریال «مردان آنجلس» را در پرونده کاری خود دارد، اظهارداشت: من به خاطر اهانت به خانه سینما محکوم شده‌ام که برایم افتخار است. برخی‌ها به خاطر اهانت به ولی فقیه، قرآن و اهل بیت، خون شهدا، وطن و خیانت به مردم محکوم می‌شوند، زندانی می‌شوند و جرم و جریمه می‌شوند اما من به خاطر اهانت به خانه سینما محکوم شده‌ام که آن را برای خود افتخار می‌دانم.
وی عنوان داشت: تا زمانیکه این سینما درست نشود و فیلمسازی در خدمت اسلام و انقلاب قرار نگیرد، دست از برخورد با این سینما برنخواهم داشت و سازش مسوولان و تسلیم آنها در برابر این جریان منحط نمی‌تواند مرا وادار به سکوت کند.
سلحشور گفت: این محکومیت که بیشتر به مزاح شبیه است و حتی اگر به جرم بیشتری نیز محکوم شوم پای اصلاح سینما می‌مانم و وظیفه خود می‌دانم در برابر همه آنها بایستم.