به گزارش افکارنیوز،فارس به نقل از آرس تکنیکا نوشت: بررسی های جدید موسسه تحقیقاتی استات کانتر نشان می دهد به طور کلی مرورگر اینترنتی مایکروسافت به نام IE در آگوست ۲۰۱۲ حدود ۴۸.۷۳ درصد از بازار را در اختیار داشته و کروم که توانسته بود برای مدتی از فایرفاکس جلو بزند با سهم ۱۷.۳۷ درصدی به رتبه سوم نزول کرده و فایرفاکس با تصاحب ۱۸.۲۱ درصد در رتبه دوم است. رتبه های بعدی هم با ۱۰.۶۱ و ۲.۳۲ به مرورگر سافاری اپل و اپرا اختصاص دارد.

البته بررسی صرف بازار مرورگرهای رایانه های رومیزی نشان می دهد در این بازار IE، فایرفاکس، کروم و سافاری به ترتیب با سهم های ۵۳.۶ درصدی، ۲۰.۰۵ درصدی، ۱۹.۳ درصدی و ۵.۱۰ درصدی رتبه های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.

در مقابل بررسی صرف بازار مرورگرهای همراه شرایط به کلی متفاوتی را نشان می دهد. با توجه به محبوبیت گوشی آیفون مرورگر سافاری با کسب سهم ۶۶.۴۳ درصدی اول است و مرورگرهای آندروید و اپرا به ترتیب ۱۹.۹۷ و ۸.۵۹ درصد از بازار را از آن خود کرده اند.

مرورگر بلاک بری ۱.۶۳ درصد از بازار را آن خود کرده و مرورگرهای سیمبین، IE و اپرا کمتر از یک درصد از بازار یاد شده را در اختیار دارند.