دیک کینگ-اسمیت، نویسنده بریتانیایی محبوب داستانهای کودکان در ۸۸ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرآنلاین، ناشر آثار این نویسنده که اثر معروفش به فیلم موفق «بِیب» تبدیل شد این خبر را روز چهارشنبه اعلام کرد.

سخنگوی انتشارات «رندوم هاوس» گفت کینگ - اسمیت روز سه‌شنبه در خانه‌اش در نزدیکی «بَث» واقع در جنوب غربی انگلیس در خواب فوت کرد. در سال‌های اخیر او وضعیت جسمانی مناسبی نداشت.

این نویسنده بسیار پرکار بود، فیلم «بیب» سال ۱۹۹۵ براساس رمان «خوکِ گله» نوشته سال ۱۹۹۳ ساخته شد. کینگ - اسمیت آثارش را «فانتزی‌های مزرعه» برای کودکان می‌خواند. در آثار او که بالغ بر ۱۰۰ عنوان می‌شوند حیوانات شخصیت اصلی هستند. این آثار برگرفته از تجربیات دو دهه زندگی نویسنده به عنوان کشاورز پس از شرکت در جنگ دوم جهانی هستند.

کینگ - اسمیت دیر به نویسندگی روی آورد و اولین اثرش به نام «شکارچیان روباه» در سال ۱۹۷۸ چاپ شد، او در آن زمان بیش از ۵۰ سال سن داشت. بیش از ۱۵ میلیون نسخه از این کتاب در سراسر دنیا به فروش رفت.

اما این کتاب خوکِ گله بود که شهرتش را دو چندان کرد. این کتاب داستان خوکی بود که به عنوان نگهبان گله تربیت میشود. براساس این کتاب فیلم سینمایی بیب ساخته شد که در چند رشته نامزد اسکار شد. موفقیت این فیلم چنان بود که سال ۱۹۹۸ دنبالهای بر آن با حضور شخصیتهای مخلوق کینگ-اسمیت تولید شد. براساس آثار او چند مجموعه تلویزیونی نیز ساخته شد.