به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه خبری مصراوی، عزت ابوعوف رئیس جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره اعلام کرد حضور هیئت سینمایی از ایران در این جشنواره غیرممکن شده است.

وی در این باره توضیح داد: مشکل گروه ایرانی عدم موافقت وزارت خارجه با اعطای ویزا به آنان است و این در حالی است که ما هتل و بلیط لازم را برای حضور آنان آماده کرده بودیم.

رئیس سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم قاهره با استقبال از حضور ایران در این جشنواره، تاکید کرد: سینمای ایران دارای جایگاه ویژه‌ای در جهان است و آنها از کودکی در مدارس آموزش سینما می‌دهند.

بنابر این گزارش، پیش از این جشنواره قاهره از اینکه پس از ده سال فیلم‌هایی از ایران در این جشنواره حاضر شده‌، استقبال کرده بود اما به نظر می‌رسد همچنان دستگاه امنیت داخلی مصر اجازه ورود ایرانی‌ها به این کشور را نمی‌دهد.

به گزارش فارس، سیپنجمین دوره جشنواره بینالمللی فیلم قاهره فردا با یک روز تاخیر آغاز میشود و بنابر اعلام قبلی ایران با دو فیلم پرواز بادبادکها با داستانی نسبتا مناسب و زندگی خصوصی آقا و خانم میم در بخش مسابقه بینالملل این جشنواره با داستانی نامناسب در این جشنواره حاضر میشوند.