به گزارش افکارنیوز به نقل از جام جم آنلاين، آدم به اصطلاح گوشيبازي نيستيد و هنگام خريد گوشي موبايل، فروشنده يا حتي اطرافيانتان براي تبليغ يا تعريف و تشويق شما به خريد نوعي خاص از انواع و اقسام گوشي، اصطلاحاتي به كار ميبرند كه نميدانيد چهاند و به چه كار ميآيند.

اگر مطلب دیروز را در همین ستون خوانده باشید، با برخی از آنها آشنا شده‌اید؛ امروز با چند کلمه و اصطلاح دیگر آشنا شوید:

نسل سه: ۳G قابلیت مفیدی است که با پشت سر گذاشتن تکنولوژی آنالوگ نسل اول گوشی‌ها و سیستم دیجیتال نسل دوم یا ۲G، علاوه بر چند استاندارد مفید دیگر، کیفیت بهتر صدا و انتقال دیتا را در اتصال به پایگاه‌های اطلاعاتی فراهم می‌آورد.

اِج: EDGE قابلیت مفید دیگری است برای انتقال صوت و تصویر و داده که بسیاری آن را سریع‌ترین سیستم انتقال داده در سرویس‌های کنونی مخابراتی می‌دانند.

اینفرارد یا مادون قرمز: IrDA یا Infrared نوعی ارتباط بیسیم دیگر قدیمی شده است که با اشعه مادون قرمز یا نور فرکانس بالا کار می‌کند. بلوتوثکم‌کم دارد جانشین آن می‌شود.

نمایشگر: Display یا همان صفحه نمایش گوشی تکنولوژی‌های متفاوتی را شامل می‌شود که هر یک مزایا و معایب خاصی دارند. صفحات TFT مزیت سرعت بهتر بازخوانی نقاط صفحه را در کنار عیبی چون مصرف زیاد انرژی دارد، TFD علاوه بر سرعت بهتر بازخوانی نقاط، کیفیت بیشتر تصویر را همراه با مصرف انرژی کمتر فراهم می‌کند، و OLED که نمایشگری جدیدتر است با به‌کارگیری پلیمر ارگانیک در ساختار خود، وزن، ضخامت، و مصرف انرژی کمتر را همراه با وضوح و روشنایی بهتر از هر زاویه‌ای دارد.

متن پیشرو: Predictive Text Input تکنولوژی خاصی برای نوشتن متن که به محض فشردن دکمه حرفی خاص، هر لحظه چندین ترکیب را از فرهنگ لغت درونی خود نمایش داده، به شما پیشنهاد می‌کند تا سریع‌تر و کم‌دردسرتر متن خود را تایپ کنید. T۹ از جمله قالب‌های معروف آن است که احتمالا گوشی نسبتا قدیمی خودتان هم آن را در بخش‌های نوشتاری و پیامک دارد.

متن مرتبط با موضوع: !SMS for like روشي كمهزينه براي نوشتن پيامك از سوي خوانندگان خوب است بدانيد است كه با ارسال پيامك حاوي نظر، انتقاد يا پيشنهاد به شماره ۳۰۰۰۱۱۲۲۰ بازخورد يا علاقهشان به اين ستون و مطالب آن را نشان ميدهند! لطفا راهنمايمان شويد!