افکارنیوز _ گروه فرهنگ و هنر:

اتفاقاتی که در سینمای ایران می‌افتد حالا دیگر از نان شب هم مهم‌تر شده است! این را می‌شود از اظهار نظراتی فهمید که درباره فیلم‌های روی پرده نظیر " من مادر هستم " یا حتی فیلمی که هنوز اکران نشده مثل " یک خانواده محترم " فهمید.

این اتفاق اما خیلی خوب است، اینکه جامعه‌ای درباره مسائل فرهنگی خودش هم حساس است نشان از فرهیختگی آن جامعه می‌تواند داشته باشد.

درباره این اتفاق خوب با جمال شورجه، کارگردان نام‌ آشنای سینمای ایران به گفت‌وگو پرداختیم.

شورجه در گفت‌وگو با" افکارنیوز "اظهار داشت: سینمای امروز ایران همانی است که سه دهه اخیر بوده و دلیلش هم این است که ما در دوران انقلاب به دنبال تربیت نیرو نبوده‌ایم.

وی با بیان اینکه درب امروز سینمای ایران روی همان پاشنه‌ای می‌چرخد که در گذشته می‌چرخید، بیان داشت: اما متاسفانه مخالفان دولت برای تخریب آن دست گذاشته‌اند روی فیلم‌هایی که ساخته شده و می‌خواهند از این طریق القا کنند که وزارت ارشاد در راستای ضدیت با انقلاب و اسلام حرکت می‌کند.

جمال شورجه که البته نظری خلاف فرج الله سلحشور دارد، ادامه داد: اینکه به خیابان‌های می‌ریزند و به وزیری فحاشی می‌کنند که خودش حزب اللهی است واقعا جای تعجب است، چرا به جایی رسیدیم که به این راحتی نیروهای خودی را نیز مورد هجمه قرار می‌دهیم؟

تهیه کننده فیلم سینمایی نفوذی در ادامه تصریح کرد: این رفتارها بوی سیاست‌زدگی می‌دهد. اینکه چپ و راست دولت را می‌کوبند تا مبادا افراد منتسب به آن در انتخابات آینده بالا بیایند واقعا چه سنخیتی با فرهنگ ما دارد؟ آیا این رفتارها غیر از این است که می‌خواهند دولت موفق نباشد؟

شورجه در ادامه به رهنمودهای مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: حضرت آقا سران سه قوه را مورد عتاب قرار دادند که در انظار عمومی به اختلافات دامن نزنید، این فرمایشات فقط سران قوا را دربر نمی‌گیرد بلکه تمام مدیران زیر دست و تمام افراد را مخاطب خود می‌کند.

وی با عنوان این مطلب که با انجام طرح سوال از رئیس جمهور ناگفتهها برملا میشد و البته عدهای قصد داشتند از این آب گل آلود ماهی خود را صید کنند، اظهار داشت: اما خوشبختانه با مدیریت هدفمند آقا این اتفاق نیافتاد.