به گزارش افکار نیوزبه نقل از ایسنا، عیاری گفت که خودش در قسمت‌های اولیه‌ی سریال «روزگار قریب»، از بازپخش این مجموعه خبر نداشته و دوستانش پخش مجدد «روزگار قریب» از شبکه چهار را به او اطلاع داده‌اند.

او که همزمان با آغاز پخش سریال «روزگار قریب» به دلیل شکستگی پا برای مدتی کوتاه خانه‌نشین شده بود، این فرصت را بهترین زمان برای تماشای «روزگار قریب» عنوان کرد.


روزگار قریب

عیاری از آن روزهای سخت ساخت سریال «روزگار قریب» گفت و این‌ که در فرصتی فشرده باید این سریال را به پخش می‌رساند.

این کارگردان سینما و تلویزیون به ایسنا گفت: آنچه واقعیت دارد، این است که هر قسمت را در شش روز تدوین و صداگذاری می‌کردیم و گاهی دوبله‌ هم همزمان انجام می‌شد که همه و همه‌ی این کارها تقریبا غیرممکن بود.

عیاری با بیان این‌ که گاهی آدم داغ است و زخمی که برداشته را متوجه نمی‌شود، باز هم به فشردگی ساخت «روزگار قریب» اشاره کرد و گفت: آن روزها داغ بودم و زخمی را که برداشته بودم متوجه نبودم که چه کار سنگین و سهمگینی را انجام دادیم؛ من و بچه‌ها یک سال و نیم تمام شکنجه شدیم.

کارگردان «روزگار قریب» تازه این روزها است که فرصت کرده به تماشای سریالش از تلویزیون بنشیند.

عیاری به ایسنا گفت: وقتی زمان می‌گذرد و مجددا به تماشای این سریال می‌نشینم می‌بینم که در فرصتی کم، حداقل غلط‌ها اتفاق افتاد.

عیاری سپس از نحوه‌ی پخش سریال‌اش از تلویزیون ابراز شگفتی کرد و گفت: شگفت‌انگیز است که برخی صحنه‌های «روزگار قریب» آن زمان از تلویزیون پخش شد.

این کارگردان در عین حال به کارهای رایانه‌یی سریال «روزگار قریب» اشاره کرد و افزود: صد‌ها کار رایانه‌یی در این سریال انجام شد، بی‌آنکه کسی متوجه شود «روزگار قریب» در این حجم، تروکاژ و جلوه‌های ویژه‌ی کامپیوتری داشته است.

او از جمله‌ی این صحنه‌ها، به سقف قطار شاهزاده عبدالعظیم اشاره کرد.


کیانوش عیاری

عیاری سپس با ابراز تمایل بسیار به تدوین مجدد سریال «روزگار قریب» در فرصتی مناسب به ایسنا گفت: بعد از گذشت سه سال از ساخت «روزگار قریب» باز هم به مونتاژ دوباره‌ی این سریال پرداختم تا در قالب دی. وی‌. دی از طریق انتشارات سروش در اختیار مخاطبان قرار گیرد، اما فقط توانستم قسمت‌های یک و دو از این سریال را مونتاژ کنم و در همین قسمت‌ها ۱۱ دقیقه از سریال را کم کردم؛ البته آنچه از شبکه چهار سیما هم‌اینک پخش شد همان مونتاژ قدیمی است.

او گفت که بد‌شانسی‌های خاص خودش به او اجازه نداد که مونتاژ دوباره‌ی «روزگار قریب» را تمام کند تا تلویزیون در پخش مجدد این سریال کپی اصلاح شده را پخش کند.

عیاری بار دیگر از روزهای پخش سریال «روزگار قریب» گفت و این‌که فرصت نداشته این سریال را همزمان با تماشاگر به تماشا بنشیند.

او گفت: مگر می‌شود سریالی ۳۶ قسمتی را بسازیم و با تماشاگر به تماشا ننشینیم؛ این یک شوخی است که من چند بار با کارم انجام دادم.

کارگردان «روزگار قریب» باز هم در صحبت‌هایش به علاقه‌مندی‌اش به تدوین مجدد «روزگار قریب» اشاره کرد و این‌که رادیکالیزم افراطی‌اش او را از این فکر رها نمی‌کند.

عیاری به ایسنا گفت: اگر فکر تدوین مجدد را رها کنم و بمیرم، این مساله به یک مشکل بزرگ در ذهنم تبدیل می‌شود. ترجیح می‌دهم این اتفاق بیافتد و «روزگار قریب» را بار دیگر در فرصت مناسب تدوین کنم، حتی اگر این سریال دیگر از تلویزیون پخش نشود.

او سپس از این‌ که انتشارات سروش سریال «روزگار قریب» را پنهانی و بدون تبلیغات پخش کرده است، ابراز تاسف کرد.

عیاری در پایان به ایسنا گفت: الان که به سریال «روزگار قریب» نگاه می‌کنم دچار شگفتی‌هایی می‌شوم که چطور تلویزیون ایران برخی از این قسمت‌ها را پخش کرد.