به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، سید محمد حسینی درباره‌ی حواشی اکران این روزهای سینما گفت: بحثفرهنگی معرکه‌ی آراست و اختلاف نظر حتما در آن وجود دارد، البته گاهی بحث‌ها سیاسی می‌شود و این امر باعثبحرانی شدن قضیه می‌شود.

او ادامه داد: ما تلاش داریم در چهارچوب ضوابط و مقررات کشور کار را پیش ببریم که کمتر موضوعاتی از این دست داشته باشیم.

حسینی با ابراز خوشحالی از برگزاری محافل گفت‌وگو در صدا و سیما گفت: امیدواریم در دانشگاه‌ها نیز شاهد چنین جلساتی باشیم و به جای اینکه در خیابان علیه یکدیگر شعار بدهیم، بنشینیم و پیرامون مسایل بحثو گفت‌وگو کنیم.

وزیر ارشاد افزود: در این میان ما هم اگر مطالب قابل قبولی باشد، می‌پذیریم. تهیه‌کننده و کارگردان هم بعضی از ایرادهایی که مطرح می‌شود را قبول دارند اما بحثو گفت‌وگو سبب می شود در آینده شاهد ساخت فیلم‌های بهتری باشیم و چنین مسایلی را پشت سر بگذاریم.

حسینی با بیان اینکه وظیفه وزارت ارشاد، حمایت از هنرمندان و سینماگران است، تصریح کرد: البته همیشه ضوابط و مقررات را گوشزد می‌کنیم.

وزیر ارشاد با نام بردن از فیلم سینمایی «من مادر هستم» اظهار داشت: پیش از این برخی مطرح کردند که این فیلم ممکن است شائبه‌ای در مورد یکی از احکام اسلامی یعنی قصاص به وجود آورد، در حالی که از نظر ما اینگونه نبود.

سید محمد حسینی در عین حال گفت: به خاطر احتیاط درخواست ما این بود بخشی از فیلم اصلاح شود تا بهانه‌ای برای عده‌ای که شروع به مخالفت و ممانعت کنند، نشود. همچنین توصیه می‌کنیم که هنرمندان همواره مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

انتهای پیام