گروه علمی و فناوری افکارنیوز

_ ارتش ایالات متحده آمریکا به حمایت از طرحی برخاسته است که در طی آن شاید یک روز امکان مخفی شدن سربازان با استفاده از پارچه های مخصوص فراهم شود!

به گزارش افکار نیوز به نقل از میل آنلاین، پارچه ای که " کوانتوم مخفی " نام دارد، از موادی تشکیل شده است که با منحرف کردن نور محیط اطراف می تواند فردی که لباسی از جنس این مواد را بر تن دارد، کاملا مخفی کند.

مدیر عامل کارخانه کانادایی که به دنبال توسعه این پارچه است از ارائه جزئیات در این مورد خودداری کرد و گفت که تنها ماکتی از کار را برروی وبسایت خود منتشر می کند. گای کرامر، مدیر عامل شرکت هاپیر اتیلثبیوتکنولوژی گفت که برایش اهمیتی ندارد که مشاهده کنندگان به این قضیه به دیده شک و تردید نگاه کنند.

به گفته کرامر، دو گروه جداگانه از ارتش آمریکا و همچنین دو گروه دیگر از ارتش کانادا، کارکرد واقعی مواد را دیده اند و می توانند تایید کنند که در عکس ها و ویدیو های منتشر شده دستکاری نشده است. این گروه ها می دانند که این مواد بدون هیچ آینه، دوربین، نور یا باتری می توانند کار خود را انجام دهند. این مواد بسیار سبک و ارزان هستند و ارتش ایالات متحده آمریکا و کانادا تایید کرده اند که این مواد قابلیت استفاده در ارتش نظامی کشور را دارا هستند.

به گزارش افکار نیوز، در اطلاعاتی که بر روی وبسایت این شرکت درج شده است، کرامر از ارائه جزئیات دقیق تر در مورد نحوه عملکرد مواد در خم و منحرف کردن نور اطراف شخص، خودداری کرد.

به گفته او، این پارچه می تواند برای نیروهای زمینی، در دستگیر کردن و به دام انداختن دشمن بسیار مفید باشد. این تکنولوژی به نیروهای ویژه حتی در روز بدون هیچگونه ردگیری بسیار کمک می کند. در کنار اینها این تکنولوژی برای نسل بعدی هواپیماهای رادار گریز و زیردریایی ها بسیار مفید خواهد بود.

کرامر در مصاحبه ای با سی ان ان با افشا سازی این طرح خواستار توجه ارتش آمریکا شده بود و بعد از مدتی مقامات ارتش آمریکا از این طرح بازدید کردند و با موافقت آنها قرار شد که طرح توسعه یابد.

روزنامه میل، در تماس با وزارت دفاع آمریکا هیچ پاسخی دریافت نکرد و هیچ کدام از مقامات حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشدند.