به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، حسینی با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از پشت صحنه فیلمی درباره دوران کودکی پیامبر بیان کرد: ایشان در این بازدید عنوان کردند در آمریکا جنگ داخلی صورت گرفت بین شمال و جنوب که نه انگیزه الهی داشت و نه افتخارآمیز بود که بعدها در مورد این جنگ ۱۰۰ هزار کتاب نوشته شد ما باید درباره دوران دفاع مقدس خیلی بیشتر از اینها کار کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در جمع همرزمان، پیشکسوتان و فرماندهان لشکر ۴۱ ثارالله در مشهد مقدس حضور پیدا کرده بود، ضمن ابراز خوشحالی از توفیق حضور در بین بهترین دوستان خود و با یادآوری روزهای زیبای دفاع مقدس گفت: خاطرات دفاع مقدس، سند افتخار کشور ماست و باید مستندات و ناگفته‌های این دوران، ثبت و ضبط شده و دستمایه کار و تولید آثار هنری هنرمندان کشور قرار گیرد.

سید محمد حسینی، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارتباط گسترده و مطلوبی با ایثارگران برقرار کرده است و در هر مراسم و مناسبتی که به منظور گرامیداشت دفاع مقدس و شهدا برگزار می شود حضور گسترده دارد.

وی گردآوری خاطرات دوران دفاع مقدس را مهم و ضروری خواند و ادامه داد: از دو سال قبل زمینه‌ای فراهم شد تا این خاطرات ثبت و ضبط و به صورت کتاب منتشر شود.

حمایت از فیلم‌های شهید کاوه، برونسی و چمران

حسینی حمایت از ساخت فیلم‌های دفاع مقدس را مورد تاکید قرار داد و گفت: فیلم‌هایی چون شهید کاوه، شهید برونسی و شهید چمران از جمله فیلم‌هایی است که مورد حمایت وزارتخانه قرار گرفته است.

وزیر ارشاد معرفی شخصیت‌های دفاع مقدس و انتقال خاطرات این ایام به نسل جوان را ضروری خواند و تاکید کرد: هر چند ساخت فیلم‌های دوران دفاع مقدس به خاطر تجهیزات و امکانات خاص پرهزینه است اما باید در این زمینه تلاش‌های جدیتری صورت گیرد و زمینه آشنایی جوانان با فرهنگ غنی این دوران فراهم شود.

حسینی با اشاره به فعالیت گسترده غرب و هالیوود در ساخت فیلم بر علیه مسلمانان و پیامبر بزرگوار اسلام، بکارگیری ابزار فیلم در شناسایی چهره واقعی اسلام و مسلمانان به دنیا را بسیار مهم و موثر خواند.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به استان خوزستان گفت: سه فیلم درباره شهید بهنام محمدی، سردار شهید علی هاشمی و شهید رهبر در این استان مراحل نهایی ساخت را می‌گذراند و امیدوارم این حرکت در سایر استان ها نیز آغاز شده و استمرار یابد.

وزیر ارشاد بازدید مقام معظم رهبری از پشت صحنه فیلم مجیدی را تایید کرد

حسینی با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از پشت صحنه فیلمی در خصوص دوران کودکی پیامبر بیان کرد: ایشان در این بازدید عنوان کردند در آمریکا جنگ داخلی صورت گرفت بین شمال و جنوب که نه انگیزه الهی داشت و نه افتخارآمیز بود که بعدها در مورد این جنگ ۱۰۰ هزار کتاب نوشته شد ما باید در خصوص دوران دفاع مقدس خیلی بیشتر از اینها کار کنیم.

وی با بیان اینکه در استان کرمان خاطرات دفاع مقدس ثبت و ضبط شده و قرار است در قالب کتاب منتشر شود، افزود: هنرمندان و سینماگران می توانند این خاطرات را دستمایه آثار هنری و سینمایی خود قرار دهند و آثار خلاقانه و پر محتوایی تولید کنند.

عضو کابینه دولت دهم ادامه داد: قدرت نظامی به تنهایی کافی نیست، آنچه باعثپیروزی ملت ایران در دفاع مقدس شد ایمان، اعتقاد، شهامت و رشادت بود.

وی افزود: در گذشته شبکه‌های فارسی زبان و سایر شبکه‌های بیگانه بیشتر کار سیاسی می‌کردند اما در حال حاضر بیشتر کار فرهنگی می‌کنند و فیلم‌ها و سریال‌های سرگرم کننده می‌سازند و از این طریق می‌خواهند قدرت ایمان ما را نشانه بگیرند.

سیدمحمد حسینی اظهار کرد: الان زمانی است که دولت، مسئولان و ارگانهای فرهنگی نظام باید مانند سالهای دفاع مقدس احساس مسئولیت کنند، اگر در آن زمان ما تنها به ارتش و نیروی های نظامی بسنده می‌کردیم به طور قطع نمی‌توانستیم از کشور دفاع کنیم.

وزیر ارشاد اظهار امیدواری کرد استان کرمان در دوران جنگ نرم نیز مانند دوران دفاع مقدس خوش بدرخشد.

وی افزود: وقتی صحبت از جنگ نرم میشود منظور تنها جنگ تبلیغی و رسانهای و فرهنگی نیست بلکه جنگ اقتصادی هم هست. فرقی نمیکند از همه ابزارها استفاده میکنند تا ملت ما را به زانو در بیاورند ما نیز باید با همان روحیه و عزم و اراده در راستای تحقق اهداف متعالی کشور پیش برویم.