به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، براساس نظرسنجی‌های انجام شده توسط سایت «تریپ ادوایزر»، بسیاری از گردشگران شهر لندن، پایتخت انگلیس، این شهر را شهری کثیف دانسته و از میان ۴۰ شهر منتخب در سراسر جهان، لندن را به عنوان دومین شهری انتخاب کرده‌اند که ساکنانش علاقه‌ای به گردشگران ندارند.

به گزارش رویترز، البته لندن در زمینه داشتن مراکز خرید پس از نیویورک در آمریکا، بانکوک در تایلند و دبی در امارات در رتبه چهارم قرار گرفته است.

این امر در شرایط روی داد که تعداد بازدیدکنندگان مقاصد اصلی گردشگری این شهر شامل برج لندن، موزه بریتانیا و قصر کنیسنکتن نیز در طول برگزاری مسابقات المپیک حدود ۲۰ درصد کاهش داشت که این امر خسارات سنگینی را به صنعت گردشگری این شهر وارد کرد.

از سوی دیگر هتل‌های لندن که خود را برای میزبانی از هزاران گردشگر آماده کرده بودند نیز به کاهش چشمگیر مسافر مواجه بودند. این مساله بویژه در هتل‌های لوکس منطقه «هاید پارک» کاملا مشهود بود که برای جذب مسافر اقدام به کاهش کرایه اتاق‌ها و سوییت‌های لوکس خود کردند.

انگلیس طی سالهای اخیر همواره در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان بوده و حالا دولت این کشور قصد دارد در قالب برنامهای ۱۰ ساله، درآمدهای انگلیس از محل صنعت گردشگری را به ۱۸۸ میلیارد پوند در سال ۲۰۲۰ برساند و این کشور را به قطب نخست گردشگری قاره اروپا تبدیل کند.