به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، این بازیگر سینما و تئاتر ادامه داد: در روند تولید این نمایش همه چیز در جهت بهتر شدن تغییر کرد و این برای من بسیار راضی‌کننده بود، به طوری که در طول تمرین و اجرایمان هرگز از بازی در این نمایش پشیمان نشدم و هنوز هم این نمایش را مثل روز اول دوست دارم.

مستوفی اضافه کرد: آنچه در ابتدا مرا به بازی در این نمایش ترغیب کرد، صداقت در گفتار و کلام آرش عباسی نویسنده و کارگردان نمایش بود. ضمن اینکه جدیتی که او در کارش داشت برایم قابل احترام بود به همین دلیل دوست داشتم در این نمایش بازی کنم.

او که ۲۷ آذر ماه در نشست خبری نمایش‌اش سخن می‌گفت با اشاره به تغییراتی که بر متن این نمایش اعمال شده است، افزود: در طول پروسه تمرین خیلی چیزها در متن عوض شد، خوشبختانه کارگردان ما هنرمندی است که می‌توان با او دیالوگ برقرار کرد و این برای من بسیار ارزشمند است.

به گزارش ایسنا، در این نشست آرش عباسی نویسنده و کارگردان نمایش «نویسنده مرده است» با ارائه توضیحاتی درباره روند شکل‌گیری این اثر نمایشی گفت: سه سال پیش شروع به نوشتن این نمایشنامه کردم اما خیلی زود از به سرانجام رسیدن آن ناامید شدم چون فکر می کردم نمی‌توانم آن را کنار بگذارم. به همین دلیل چند نمایشنامه دیگر نوشتم اما سال گذشته دوباره سراغ این کار آمدم.

این هنرمند تئاتر که سال گذشته این نمایش را در جشنواره تئاتر فجر اجرا کرده است، متذکر شد: در اجرای جشنواره خودم بازی می‌کردم اما برای اجرای عمومی از ایوب آقاخانی دعوت کردم و با وجود فرصت کم او بیش از حد معمول انرژی گذاشت تا نمایش آماده شود.

عباسی درباره موضوع این نمایش که مربوط به سینما و مسایل آن است، توضیح داد: سینما دغدغه‌ای بود که از سال‌های دور داشتیم و اصولا علاقه‌ام به هنر از سینما آغاز شد. مدتی هم در آثار سینمایی فعالیت کردم اما بعد دیدم جای من نیست و باید کار تئاتر انجام دهم.

نویسنده و کارگردان نمایش «آفتاب از میلان طلوع می‌کند» ادامه داد: حس کردم سینما در وضعیتی نیست که می‌توان در موردش حرف زد و چه بهتر که روی صحنه تئاتر هم از سینما بگوییم. همچنان که در نمایشنامه «لابی»، متن دیگرم به قهرمانی زن یکی از رشته‌های ورزشی پرداختم.

وی متذکر شد: ورود به زندگی یک ستاره سینما به ویژه زندگی خصوصی او می‌تواند برای تماشاگران جذاب باشد در وهله اول به جذابیت تئاتر برای مخاطب فکر می‌کنم زیرا معتقدم نبود این جذابیت‌هاست که گاه باعثمی‌شود سالن‌های تئاتر ما خالی بماند.

عباسی یکی از جذابیت‌های تئاتر را پرداختن به قصه دانست و افزود: شاید دور شدن از تئاتر قصه‌گو باعثشده برخی سالن‌های تئاتر خالی بمانند. برایم مهم بود در این نمایش داستان مشخصی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌اش درباره ساختار این نمایش توضیح داد: همه نمایشنامه‌نویسان می‌دانند نوشتن نمایشنامه با چنین ساختاری کار بسیار سختی است. واقعیت این است که نمی‌خواستم بازی غافلگیر کردن تماشاگر تکراری شود بلکه می‌خواستم تماشاگر تا آخرین لحظه در این تعلیق بماند که آنچه دیده بازی است یا نه.

آرش عباسی ادامه داد: شاید این نمایش جزو تئاترهایی که باید یک بار دیده شود و بار دوم جذابیت اولین بار را نداشته باشد.

او از بیان جزییات بیشتر خودداری کرد تا قصه نمایشش لو نرود و گفت: ما می‌خواهیم تماشاگر حتی در لحظه آخر هم در مورد هیچ چیز به قطعیت نرسد.

این هنرمند جوان تئاتر یادآور شد: به هر حال این نمایشنامه هم مانند دیگر متن‌هایم یک اثر رئالیستی است اما تلاش کردم نسبت به بقیه کارهایم اثری تکنیکی‌تر باشد.

عباسی که در جشنواره تئاتر فجر خودش در این نمایش بازی کرده بود، در این باره توضیح داد: این نقش را خیلی دوست داشتم و همیشه دلم می‌خواست خودم در آن بازی کنم. شاید بازی در جشنواره باعثشد آرامشی پیدا کنم و برای اجرای عمومی تصمیم منطقی‌تری بگیرم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست ایوب آقاخانی دیگر نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر که در نمایش «نویسنده مرده است» نقش مرد نمایشنامه‌نویس را بازی می‌کند، درباره همکاری‌اش با آرش عباسی گفت: چند سالی است که آرش عباسی مشغول نوشتن است. از همان ابتدای حضورش به عنوان نویسنده‌ای پرکار به چشم من آمد. از سوی دیگر سلامت نگاهش هم توجه مرا جلب کرد که هم او را انسانی شریف می‌سازد و هم ستودنی.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته دو سه بار برای همکاری دورخیز کردیم که فرصتی فراهم نشد اما نمایشنامه «نویسنده مرده است» نسبت به دیگر نمایشنامه‌های آرش، اثر بهتری است بنابراین وقت آن بود که من هم با او همکاری کنم.

آقاخانی درباره کاراکتر مرد این نمایشنامه توضیح داد: کاراکتر مرد شباهت‌هایی به خود من دارد. او هم نمایشنامه‌نویس است و بازی هم می‌کند و فکر می‌کنم یکی از دلایلی که آرش مرا انتخاب کرد همین موضوع بود.

او با ابراز خرسندی از بازی در این اثر نمایشی اضافه کرد: خوشحالم آرش عباسی از نمایشنامه‌نویسان جوانی نیست که دوست داشته باشد روشنفکر باشد بلکه به فن درام فکر می‌کند و همین باعثخوشحالی من از حضور در نمایش اوست.

وی در ادامه صحبتش در باره تکراری شدن بازی غافلگیر کردن بازیگر در این نمایش گفت: قرار نیست تماشاگر تا پایان کار غافلگیر شود بلکه از وسط کار تماشاگر بیشتر واکنش‌های دو شخصیت داستان را نسبت به یکدیگر رصد می‌کند.

به گزارش ایسنا، نمایش «نویسنده مرده است» نوشته و کار آرش عباسی با بازی لادن مستوفی و ایوب آقاخانی هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

این نمایش درباره یک ستاره زن سینما است که تصمیم دارد نگارش اولین فیلمنامه زندگیاش را به یک نمایشنامهنویس سفارش بدهد.