به گزارش افکارنیوز به نقل از جهان، در ابتدای این مراسم مهدی فرجی مدیر شبکه یک سیما و دبیر جشنواره جام جم بعد از پخش کلیپ جشنواره گفت: این جشنواره در حالی برگزار میشود که دشمنی جبهه غرب با رسانههای ایرانی به اوج خود رسیده و هراس وحشتبار از صدای عدالت و آزادی خواهی این رسانهها، عمق تأثیر و نفوذ شبکههای ایرانی در قلب و جان ملتها را مهر تأیید زده است.


او ادامه داد: «برگزار شدن این جشنواره در چهار بخش سریال‌های طنز، فیلم‌های تلویزیونی، مسابقات و سرگرمی و کودک و نوجوان، نشان دهنده لزوم توجه مجدد و هر چه افزون‌تر سیاستگذاران و طراحان و برنامه سازان تلویزیون به اصول پویا و مترقی امید، اخلاق و آگاهی مداری رسانه‌های ایرانی است.»


فرجی تاکید کرد که داوران از میان چهره‌های شناخته، حرفه‌ای و مجرب در عرصه‌های مربوطه انتخاب آثار این جشنواره را بر عهده دارند و از این رو انتخاب این آثار معیار قابل اعتنایی برای مطلوبیت آثار تلویزیونی از یک سو و زمینه شایسته‌ای برای تقدیر از زحمات و کوشش کسانی است که آبرو و ارج سیما و شبکه‌های آن در گرو تلاش این هنرمندان فرهیخته است.


علی دارابی معاون سیما در ادامه مراسم افتتاحیه دومین دوره جشنواره جام جم ضمن قدردانی از دبیر جشنواره گفت: «دبیر دومین دوره، این جشنواره را با جدیت و تمهیدات گسترده‌تر برگزار می‌کند و جای قدردانی از او دارد. جشنواره جام جم به شکل نمادین برپا نمی‌شود، بلکه ما با صدای بلند می‌گوییم و به یکدیگر نشان می‌دهیم که همه با یکدیگر برای ایجاد امید، نشاط، شادی، وحدت ملی، پیشرفت و آبادانی، استقلال و امنیت گام برمی داریم.»


او در ادامه افزود: «هر یک سهم خود را در جشنواره داریم. خوشحالیم این توفیق را داریم تا دومین دوره از جشنواره جام جم را برگزار کنیم. هدف از برگزاری جشنواره جام جم فقط تقدیر از منتخبان نیست، بلکه برگزیدگان سرلوحه و الگوی دیگران قرار می‌گیرند.»


دارابی ادامه داد: «این جشنواره این فرصت را در اختیار سازندگان تولیدات مختلف تلویزیونی قرار می‌دهد تا با یکدیگر رقابت سالم و سازنده داشته باشند. ما در هفته‌های پیش رو قصد داریم شبکه‌های سلامت و تماشا را به صورت رسمی افتتاح کنیم. شبکه تماشا بیستمین شبکه تلویزیونی خواهد بود.»


معاون سیما در ادامه افزود: «ما به دنبال تخصصی شدن و هویت یابی هستیم و جشنواره جام جم منجر به یک رقابت درست میان سازندگان می‌شود. شناسایی نیروهای جوان از دیگر اهداف برگزاری جشنواره جام جم است.»


دارابی با اشاره به اینکه ۳۵ جایزه در دومین دوره جشنواره جام جم به منتخبان اهدا می‌شود، گفت: «سال گذشته این جشنواره در بخش‌های تله فیلم، مستند و پویانمایی برگزار شد و امسال شاهد تحولات خوبی در این بخش‌ها بودیم. امسال هم جشنواره جام جم در بخش‌های کودک و نوجوان، تله فیلم، مسابقات و سرگرمی و سریال‌های طنز برگزار می‌شود. قصد داریم هر سال این جشنواره را گسترده‌تر برگزار کنیم.»


او ادامه داد: «جشنواره جام جم از سال آینده به شکل بین المللی برگزار می‌شود و در هر دوره ساختارهای مختلف جزو بخش‌های جشنواره خواهد بود. امیدواریم بتوانیم با برگزاری این جشنواره به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کنیم.»


در این مراسم داوران و هنرمندانی همچون مسعود رایگان، مجید مظفری، مجید انتظامی، ضیاء الدین دری، علیرضا افخمی، فریدون جیرانی، شهره لرستانی، مرضیه برومند، امیرحسین رستمی، مسعود ده نمکی و سروش صحت حضور داشتند.