افکارنیوز: براساس گمانه زنیهای سایتهای اینترنتی شرکت اپل درحال آماده کردن نسل چهارم از آی پدهای جدید است که گفته می شود حجم ۱۲۸ گیگاباتی دارد.

براساس گزارشهای تأیید نشده و گمانه زنیهای تازه درباره شرکت اپل، این شرکت درحال ارائه نسل چهارم از تبلتهای خود بوده و در میان جدیدترین ویژگیهایی آن حجم ۱۲۸ گیگا بایتی به ویژگی آی پد جدید نسل چهارم اضافه شده است.

سایتهای اینترنتی به نقل از یک منبع آگاه نوشته اند که این دستگاه های جدید هم دارای قابلیت استفاده از سیم کارت برای ارتباط اینترنتی و هم قابلیت اتصال WiFi هستند و در دو رنگ سفید و سیاه عرضه خواهند شد.

هنوز مشخص نشده است که ارائه حجم ۱۲۸ گیگابایت برای این آی پد جدید قطعی باشد، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که سیستم عامل iOS نسخه ۶.۱ بتا همراه یک حجم ۱۲۸ گیگابایتی و آی تونز ۱۱ در کنار آی پد جدید نسل چهارم قابل مشاهده خواهد بود.

این درحالی است که بازهم گزارشهای تأیید نشده چندی پیش از ارائه سه آی فن جدید از شرکت اپل از جمله آی فنی که به آن آی فن ریاضی گفته می شود، خبر دادند. به نظر می رسد اپل برای رقابت با سامسونگ به عنوان رقیب جدی خود در بازار رویکرد تنوع محصول را در پیش گرفته است.