افکار

- رضا یزدانی، خواننده موسیقی پاپ کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد قطعاتی که فردا شب در جریان برگزاری جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌برد، اظهار کرد: سه قطعه از ۱۵ قطعه ای که قرار است به اجرا بگذاریم از آلبوم جدیدم با نام " خاطرات مبهم " است و این سه قطعه " فیلم کوتاه "، " حرف‌های بی‌مخاطب " و " کجا گمت کردم " نام دارند.

او درمورد دیگر قطعات اجرای فردا شب خود، گفت: سایر قطعات نیز از دیگر آلبوم‌ها انتخاب شده اند و در واقع گلچینی از پنج آلبوم گذشته من هستند.

یزدانی که امشب ۲۵ بهمن‌ماه در جریان برگزاری بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در شیراز برای اجرای قطعاتی در دو سانس به روی صحنه می‌رود، در مورد حضور موسیقی پاپ در جشنواره فجر که این سال‌ها گسترده هم شده است، اظهار کرد: بر اهالی سبک موسیقی پاپ واجب است که در هر جشنواره‌ای که موسیقی پاپ در آن حضور دارد، با آثار با کیفیت در آن شرکت کنند چرا که این نوع حضور برای پیشرفت موسیقی پاپ سودمند و مفید است.

لزوم حضور پاپ در بخش رقابتی جشنواره فجر

این خواننده درباره حضور احتمالی موسیقی پاپ در بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر در سالیان آینده، گفت: به طور قطع اگر موسیقی پاپ در بخش مسابقه جشنواره نیز حضور پیدا کند سبب پررنگ‌تر شدن رقابت و به تبع آن پیشرفت موسیقی پاپ و اهالی آن می‌شود.

یزدانی که به عنوان خواننده با حضور در فیلمی از مسعود کیمیایی به جامعه هنری و موسیقی پاپ معرفی شد، پر شدن سالن های جشنواره در طول برگزاری این فستیوال را در گرو حضور اهالی پاپ دانست و با بیان این که بار مالی جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر بیشتر بر دوش موسیقی پاپ و اهالی آن است، گفت: در طول سال نیز کنسرت‌های موسیقی پاپ هست که سالن‌ها را مملو از جمعیت می‌کند. البته این موضوع همانطور که از نامش پیداست به هویت موسیقی پاپ و در واقع مردم‌پسند بودن آن باز می‌‌گردد.

این نوازنده گیتار، پر رنگ شدن حضور موسیقی پاپ در جشنواره موسیقی فجر را به دلیل نیاز و علاقه مردم به این سبک موسیقی خواند و در پایان گفت: علاقه مردم به موسیقی پاپ، یکی از مهم ترین دلایل رغبت و تاکید برگزارکنندگان جشنواره موسیقی فجر به حضور این سبک موسیقی و اهالی آن در جشنواره است.