این لپ تاپها که برای نخستین بار توسط خود گوگل طراحی و ساخته شده است در تایوان تولید می شود و به طور مستقیم در رقابت با اپل قرار می گیرد.

افکار

- لپ تاپهای صفحه لمسی گوگل تحت عنوان " کروم بوک پیکسل " ارائه شده و دارای صفحه نمایشی با وضوح بالا است تا بتواند رقابت تنگاتنگی را با صفحه نمایش رتینا اپل رقم بزند.

براساس اعلام گوگل، اگرچه اپل نیز دارای صفحه نمایش مشابهی است اما افزودن ویژگهای لمسی یک ترابایت حافظه رایگاه و یک هارد درایو آن لاین موجب خواهد شد که این دستگاه درمیان کاربران حرفه ای طرفداران بیشتری داشته باشد.

ساندار پیچای از گوگل که طی مراسمی این دستگاه را در سیلیکون ولی و لندن معرفی کرد، گفت: ما می خواستیم همه جزئیات را در این لپ تاپ متحول کنیم. این صفحه دارای بالاترین وضوحی است که تاکنون برای یک لپ تاپ تصور شده است.

وی افزود: ما نمی خواستیم کاربر با پیکسلها درگیر باشد، از این رو نمونه ای طراحی کردیم که کاربر هنگام استفاه از آن هرگز پیکسلها را مشاهده نمی کند.

این لپ تاپها که برای نخستین بار توسط خود گوگل طراحی و ساخته شده است در تایوان تولید می شود و به طور مستقیم در رقابت با اپل قرار می گیرد.

پیچای اظهار داشت: اپل مدتهاست که در این مسیر قرار داشته و محصولات شگفت انگیزی نیز ارائه کرده است، اما اگر می خواهید در فضای ابر بمانید استفاده از کروم بوک پیکسل بهترین تجربه ای است که تاکنون داشته اید.

این دستگاه از سیستم عامل کروم استفاده می کند که مبتنی بر مرورگر وب گوگل است و به رغم اینکه چون یک لپ تاپ سنتی دارای هارد درایو است، یک فضای یک ترابایتی به کاربر خود روی سرویسهای ابری خود ارائه کرده است که استفاده از آن به مدت سه سال رایگان است.

گوگل پیش از این نسخه های ویژه ای از برنامه های خود را برای استفاده با دستگاه های لمسی توسعه داده و امیدوار است که سایر توسعه دهندگان نیز این اقدام را در پیش گیرند.

کد خبر: 196934