به گزارش افکارنیوز، این ماجرا که از سال پیش و با طرح آن در مجلس سنای اسپانیا شکل گرفت، با طرح نظرات کریستوبال مونتورو وزیر دارایی اسپانیا شکل مشخصی به خود گرفت. او با اشاره به بازیگر نامدار سینمای فرانسه که برای فرار از پرداخت مالیات سنگین تابعیت خود را عوض کرد و روسی شد، گفت: ما اینجا ژرار دوپاردیو نداریم و به چنین چیزی نیازی نداریم. می‌دانید چرا؟ زیرا برخی از بازیگران مشهور ما اینجا در اسپانیا نباید مالیات پرداخت کنند.

حرف‌های وزیر دارایی موجب خشم بازیگران اسپانیا شده و ابل مارتین مدیر سازمانی که مدیریت حقوق اموال روشنفکری ۷ هزار بازیگر و هنرمند دوبله کشور را در اختیار دارد، گفت: وزیر دارایی نمی‌داند فرق بین داشتن یک خانه خارج از اسپانیا و پرداخت حقوق عمومی در کشورمان در قالب مالیات چیز زیادی نیست.

در همین حال سخنگوی حزب مردم هم در جلسه‌ای که در تالار شهر برگزار شد با بحثدرباره طرحی که مزایای آن به مردم بازمی‌گردد و باید هنرمندان هم در آن سهیم باشند، به خاویر باردم حمله کرد.

گرچه او نامی از بازیگر مطرح سینمای اسپانیا که به تازگی در فیلم " اسکای فال " هم ظاهر شده است، نبرد اما با اشاره به این که " کسانی که خود را خیلی طرفدار دولت سوسیالیست و حقوق فلسطینی‌ها می‌دانند، وقتی همسرشان زایمان می‌کند یک طبقه کامل از یکی از گران‌ترین و مجهزترین بیمارستان‌های آمریکا را کرایه می‌کنند که البته متعلق به یهودی‌ها هم هست " نشانی‌های خاویر باردم را داد.

او همچنین به کاندلا پنا دیگر بازیگر سینمای اسپانیا هم حمله کرد و گفت: چنین ستارگانی آیا حاضر هستند هزینه‌ای را که برای خرید یک کیف از " آرمانی " صرف می‌کنند بدهند تا یک کتابخانه در شهر احداثشود؟

این بازیگر در مراسم "گویا" که اخیرا برگزار شد از وضعیت بیمارستانهای کشور انتقاد کرده بود. او در این مراسم اعلام کرده بود که به تازگی پدرش را در یکی از همین بیمارستانها از دست داده است.