به گزارش افکارنیوز، این کارگردان که ۲۷ سال پیش سینمایی «شهر موش‌ها» را ساخته است، درباره‌ی ساخت این فیلم پس از سال‌ها گفت: من «شهر موش‌ها» را از آن خودم نمی‌دانم بلکه از آن نسلی می دانم که با آن خاطره دارد و بر شخصیتش تاثیر گذاشته است پس باید مواظب باشم تا در «شهر موش‌ها ۲» خاطرات کودکی‌ آن نسل خدشه‌دار نشود.

برومند در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا در همان مقطع «شهر موش‌ها ۲» را نساخته است، یادآور شد: گروه خونی من گویا اصلا با گروه خونی سینمایی‌ها جور درنمی‌آید چون در سینما یکسری روابط پیچیده‌ای حاکم است که من بلد نیستم و خیلی هم علاقه ندارم که یاد بگیرم، در اینجا باید بگویم تلویزیون برایم ارزنده‌تر است.

این کارگردان صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد: به عنوان مثال برای من خیلی خوشحال‌کننده است که وقتی ۲۰ سال گذشته پس از مدتها به یکی از دهات‌های سبزوار رفته بودم، دخترانی در مزرعه مشغول چیدن چغندر بودند که مرا کاملا می‌شناختند و با من درباره «خونه مادربزرگه» حرف می‌زدند، تمام این حرف‌ها مرا راضی می‌کند.

برومند با تاکید بر اینکه به خاطر توصیه همکارانش به ساخت «شهر موش‌ها ۲» تن داده است، گفت: به دلیل روابط پیچیده سینما، در «شهر موش‌ها» با بنیاد فارابی دچار مشکلات وحشتناکی شدم و در واقع در آن زمان عطای ساخت بخش دومش را به لقایش بخشیدم.

وی ادامه داد: در آن زمان من یکی از کسانی بودم که برای «شهر موش‌ها» به اتفاق تعدادی از همکارانم در صف ایستادیم که برای خودم و همکارانم بلیت فیلم خودمان را بگیرم چون حتی برای سازندگان اصلی کار یک بلیت نداده بودند که به سینما بروند.

وی افزود: پس از «شهر موش‌ها ۱» من فیلم «الو الو من جوجوام» را ساختم که باز هم به شدت با مافیا روبرو شد و کار مرا زمین زدند. «مربای شیرین» هم دچار همین مشکل شد، به همین دلیل خاطره خوشی از سینما ندارم و حالا هم به دعوت و اصرار خانم حکمت و آقای سرتیپی و مشورت با برخی همکارانم مثل آقای توحیدی، اثباتی و حقیقی برای ساخت «شهر موش‌ها ۲» جواب مثبت دادم.

برومند در ادامه صحبت‌هایش درباره آخرین وضعیت «شهر موش‌ها ۲» به ایسنا گفت: این پروژه در حال شروع است و قرار است پیش‌تولیدش را آغاز کنیم البته داستان را لو نمی‌دهم چرا که مزه‌اش می‌رود.

این کارگردان در بخش پایانی سخنانش گفت: من نه عضو فیس‌بوک هستم و نه یاد دارم که این کار را چگونه انجام دهم و نه وقتش را دارم، اما فردی به اسم من در فیس‌بوک صفحه‌ای دارد که از همین جا می‌خواهم به او بگویم عزیزم این کار را نکن، چرا که من اصلا عضو فیس‌بوک نیستم.

او افزود: من نمی‌دانم چطور می‌شود که شخصی در فیس‌بوک بتواند به اسم فردی دیگر صفحه باز کند. با این اتفاقات پیش‌آمده مدتی پیش از همان بچه کوچولوی زی‌زی‌گولو، مانی نوری که حال برای خودش یک جوان ۲۵ ساله است، خواهش کردم که در فیس‌بوک صفحه‌ای را به اسم خودش باز کند، اما در آن حرف‌های مرا بزند و هر کسی که با من کار دارد، جوابش را بدهد که حتی وی یک بار با شخصی که به نام من صفحه فیس‌بوک باز کرده است، تماس گرفت، اما آن شخص مجهول الهویه حاضر به همکاری نشد.

برومند همچنین با تاکید بر اینکه دلش نمیخواهد ارتباطش با مردم قطع شود، خاطرنشان کرد: من میدانم که در فیسبوک و جاهای دیگر عدهای هستند که نسبت به من لطف و محبت دارند و از اینجا از تمامی آنها تشکر میکنم اما دلم نمیخواهد ارتباطم با دوستدارانم قطع شود و توصیه میکنم هر کسی با من کار داشت، به وبسایت آخرین کارم آب پریا مراجعه کند.