به گزارش افکارنیوز، منیژه حکمت تهیه‌کننده سینما با اعلام اینکه " شهر موش‌ها ۲ " خرداد ماه جلوی دوربین می‌رود، گفت: طراحی و ساخت دکورهای این فیلم سینمایی همچنان ادامه دارد و تلاش می‌کنیم در زمان مشخص شده، فیلم را جلوی دوربین ببریم.

وی در پاسخ به این پرسش که صدور موافقت اصولی مشکلی را برای تولید فیلم به همراه نخواهد داشت، توضیح داد: مهلت ساخت با صدور موافقت اصولی یک سال است این در حالی است که برای صدور پروانه ساخت یک تهیه‌کننده تنها سه ماه فرصت برای ساخت یک فیلم دارد.

حکمت از به پایان رسیدن ساخت عروسک‌های این فیلم سینمایی خبر داده و گفت: بنفشه بدیعی طراحی و ساخت عروسک‌ها و شخصیت‌های " شهر موش‌ها ۲ " را برعهده داشته و ساخت عروسک‌ها سه ماه پیش به پایان رسید.

وی تاکید کرد: " شهر موش‌ها ۲ " قصه متفاوتی دارد و می‌تواند از لحاظ فرهنگی و هنری یک اتفاق بزرگ باشد. این فیلم در بوستان ولایت که یک مرکز فرهنگی است ساخته خواهد شد و در شرایطی که سه نسل از جامعه ما از هم دور مانده و فاصله بسیاری بین آنهاست می‌تواند این فاصله را کم کرده و آنها را برای دیدن این فیلم سینمایی کنار هم نشاند.

پیش از این حضور محسن شاه ابراهیمی به عنوان طراح دکور و مدیر هنری این فیلم سینمایی اعلام شده بود.

مجموعه "شهر موشها" برای اولین بار در سال ۱۳۶۰ توسط شبکه اول سیما، و به کارگردانی محمد علی طالبی و کارگردانی عروسکی مرضیه برومند برای کودکان و دانش آموزان ابتدایی ساخته شد. این مجموعه قرار بود دانش اموزان را برای رفتن به مدرسه ترغیب کند. این مجموعه ۱۰ قسمتی در نهایت با کاراکترهای اصلی عینکی و کپل ساخته شد که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت و زمینه برای ادامه این مجموعه هموار شد.