به گزارش افکارنیوز، این روزها بازیگران سینما و تلویزیون مهمان خانه های مردم می شوند.
یکی از این هنرمندان " اکبر عبدی " بازیگر توانا و پیشکسوت عرصه کمدی و طنز سینمای ایران است که چند روز گذشته مهمان برنامه " خوشا شیراز " با اجرای محمد سلوکی بود.
عبدی پس از بازی در فیلم سینمایی " رسوایی " به کارگردانی مسعود ده نمکی و جنجال های پیش آمده بر سر بازی او در نقش روحانی در فیلم سینمایی " آشغال های دوست داشتنی " به کارگردانی " امیرحسین یوسفی " به ایفای نقش پرداخته است.
اکبر عبدی در این برنامه از مردم خوب و خون گرم شیراز سخن گفت و ابراز داشت: ایران کشور بسیار زیبایی است که تاکنون فرصت نکرده ام تا تمامی جاهای آن را به درستی ببینم
عبدی در این گفتگو از کسب سیمرغش در سی امین جشنواره فیلم فجر صحبت کرد که در طول برنامه نیز، برنامه ضبط شده از هنگام سیمرغ گرفتن عبدی در جشنواره سی ام پخش شد.
عبدی در این برنامه از سختی های کار بازیگری سخن گفت و دستمزدهای اندکی که برای بازی در نقش های مختلف گرفته است.
عبدی در بخشی از سخنانش اشاره ای به خانه نشین شدن بسیاری از هنرمندان مان از جمله " ناصر تقوایی " کرد و گفت: دوست داشتم اگر روزی قرار بود سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر بگیرم این جایزه را برای فیلم سینمایی " ای ایران " به کارگردانی " ناصر تقوایی " می گرفتم.
" عبدی " با اشاره به توانمندی " ناصر تقوایی " ادامه داد: هر فیلمی از تقوایی خود کلاس درس بزرگی برای تمامی هنرمندانی است که با او کار می کنند، نباید امروز استادی چون تقوایی خانه نشین باشد بلکه باید شرایطی فراهم شود تا او در سال ۱۰ بازیگر زن و ۱۰ بازیگر مرد به جامعه معرفی کند.
در ادامه برنامه اکبر عبدی در خصوص کلاس های بازیگری گفت: تجربه و تحصیلات اولین حرف را برای یک هنرند می زند چگونه می توان انتظار داشت که در دوره ای ۶ ماهه در کلاس های بازیگری، یک هنرمند به جامعه تحویل داده شود. این اتفاق هیچگاه صورت نمی گیرد مگر اینکه کسی سالیان سال در این راه علم و دانش و در کنارش تجربه کاری بیاموزد.
اکبر عبدی همچنین با اشاره به بازی خود در فیلم سینمایی " آشغال های دوست داشتنی " گفت: در هر پروژه ای که به ایفای نقش می پردازم سعی می‌کنم به درستی از پس آن بر بیایم اما باید بالا رفتن سن ما را نیز در نظر بگیرید یادم می آید در هنگام فیلمبرداری، " آشغال های دوست داشتنی " گاهی دیالوگ ها از ذهنم بیرون می رفت که یکی از دوستان بخش هایی از دیالوگ را بزرگ روی مقوا برایم می نوشت و کنار دوربین می‌گذاشت تا من از روی آن بخوانم.
گفتنی است، اکبر عبدی در فیلم سینمایی " آشغال های دوست داشتنی " به ایفای نقش پرداخته که فیلمبرداری آن روزهای پایانی خود را سپری می کند.
در این فیلم بازیگرانی چون هدیه تهرانی، حبیب رضایی، اکبر عبدی، صابر ابر، شهاب حسینی، نگار جواهریان، شیرین یزدان بخش به ایفای نقش پرداخته اند.
و فیلمنامه آن درباره خانواده ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند، "آشغال های دوست داشتنی" سومین ساخته امیریوسفی بعد از فیلم های "خواب تلخ" و "آشکار" است