به گزارش افکارنیوز، جابری انصاری در ادامه توضیح داد: این الواح شامل انواع بازی‌های رایانه‌ای غیر مجاز(RUN - BATTLEFIELD۳ - ASSASSIMS۳ - SIMS ۱و۲و۳ – GTA در لوح‌های مختلف - BATH MAN - MAXPAAN - CALOFDNATY - HITMAN - کشتی کج(زنان و مردان) - FARCRAYS - DANCE - EVIL - MOSTWANT۴D) بازی‌های رایتی و فاقد هولوگرام مورد تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی در ادامه اظهار داشت: درضمن انواع فیلم‌های سینمایی خارجی بدون مجوز(فیلم‌های زیرنویس فارسی)، مبتذل و سریال‌های ماهواره‌ای و کپی انواع فیلم‌های شبکه نمایش خانگی(مشت زن، قبرستان غیرانتفاعی، شادی‌های زندگی، ستایش، گلچهره، همه چی آرومه، زندگی با چشمان بسته، خوابم میاد، بی خداحافظی، مهمان بابا، ویلای من، جرم، گواهینامه، ماشین عروس، کار کاذب، کلاه قرمزی و بچه ننه و …) و همچنین کپی انواع انیمیشن‌های ایرانی مثل عموپورنگ، خاله شادونه، شادیهای زندگی، ترانه های شادی دبستان و… کشف شد.

جابری انصاری ادامه داد: بر اساس کارشناسی‌های انجام شده و تعامل با صاحب‌نظران یکی از راه‌های جلوگیری از کپی غیر مجاز محصولات فرهنگی به خصوص در حوزه نمایش خانگی بهره‌گیری از تکنیک‌های فنی چون کدگذاری در هنگام تولید لوح فشرده مدنظر بر روی محتوای آثار در بدو امر یعنی در هنگام تکثیر در کارخانه‌های تولید الواح فشرده است.

وی در ادامه افزود: بنابر اطلاع رسیده اقدام مذکور آغاز شده و امیدواریم در تمامی این آثار شاهد قفل و کد امنیتی باشیم اگر چه هیچ قفلی در دنیا نیست که شکسته نشود اما این اقدام عرصه را برای متخلفان محدود می‌کند.

دبیر ستاد حمایت و صیانت از محصولات فرهنگی - هنری تاکید کرد: با همه این اوصاف، ما نمی‌توانیم صورت مسئله را پاک کنیم چراکه ارزان بودن لوح فشرده خام و عدم کدگذاری بر روی آثار و همچنین عدم فرهنگ‌سازی مناسب و اطلاع رسانی در بین خانواده‌ها برای عدم استفاده از کپی محصولات فرهنگی از عمده دلایل بروز تخلفات توسط متخلفان است.

وی در پایان از نیروی انتظامی و موسسات فعال در حوزه ویدئو رسانه تشکر و قدردانی کرد و گفت: ۴۲۹۹۱ شماره تلفن دریافت گزارشات مردمی این ستاد است.