به گزارش افکارنیوز، مقداد مومن‌نژاد تهیه‌کننده " سین مثل سریال " درباره این جشنواره تلویزیونی گفت: با توجه به اینکه " سین مثل سریال " امسال مربوط به بررسی سریال‌های نوروزی هشت سال اخیر چهار شبکه سیما است، ما در این جشنواره ۳۳ سریال را در معرض انتخاب بینندگان شبکه یک می‌گذاریم تا آنها بهترینش را انتخاب کنند.

وی افزود: تاکنون ۷۰ درصد از برنامه را که در ۱۵ قسمت خواهد بود تهیه کرده‌ایم و پخش آن را از ۳۰ اسفند ماه آغاز می‌کنیم. برنامه امسال از بخش‌های متنوعی تشکیل شده و البته هر شب درباره یکی از موضوعات مربوط به فیلمسازی گفتگو می‌شود.

مومن‌نژاد یادآور شد: با توجه به موضوع برنامه، هر شب از یکی از عوامل برنامه‌ساز مانند کارگردان، تصویربردار، تهیه‌کننده و … دعوت می‌شود تا درباره این موضوع صحبت کند.

این تهیه‌کننده همچنین درباره بخش‌های مختلف " سین مثل سریال " اظهار کرد: آیتم‌های این برنامه در شهرک سینمایی غزالی ضبط شده است ولی بخش اصلی با اجرای محبوبه قاضی میرسعید و محمد سلوکی از استودیو شبکه یک پخش می‌شود. پخش گزارش‌هایی از ورزشکارها و سیاستمدارها در محل کارشان از دیگر بخش‌های برنامه امسال است.

در جشنواره " سین مثل سریال " ۹۲ هر شب چهار سریال از چهار شبکه یک، دو، سه و تهران به معرض داوری گذاشته شده و بینندگان بهترین سریال و بهترین بازیگر مرد و زن آن را انتخاب می‌کنند.

این برنامه کاری از پخش شبکه یک است که تاکنون با موضوع برترین سریالهای ۱۰ سال گذشته شبکه یک در نوروز ۹۱ و همچنین بهترین سریالهای دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس پخش شده است.